Krumlov

Pokud uvažujete o „malé dovolené“, která vám zpříjemní podzimní dny, tak vsaďte na Český Krumlov. Je zde sice stále hodně zahraničních turistů, ale není to zdaleka tak děsivé jako v létě. Navíc kratší dny prodlouží romantické večery, kterým nahrává krásně nasvícená památka hradu a zámku, ale i celé historické centrum, kde se stále něco děje.  

Také si kladete otázku, kam vyrazit na výlet, když dny jsou krátké a většina památek se „uložila k zimnímu spánku“? Právě Český Krumlov nabízí CELOROČNĚ své Hradní muzeum, výhled ze zámecké věže, kterou zná snad celý svět, ale také areál krumlovského kláštera, kde naleznete nejen bohaté historické expozice, ale také výstavy a interaktivní vyžití pro celou rodinu.  

  • Na Český Krumlov si doporučuji vyhradit aspoň dva dny. Ne že bych chtěla podporovat místní hoteliéry, kteří to ostatní ani nepotřebují, ale večerní město má své neopakovatelné kouzlo.

Je příjemné se procházet nasvícenými uličkami, občas vzhlédnout k věži zámku, která vás stále „hypnotizuje“, a nikam nepospíchat.  

Krumlov

Krumlov

Krumlov

Ve dne pak můžete vyrazit – jak už bylo řečeno - do Hradního muzea a vyšplhat se na onu proslulou věž. Výhled je úchvatný v kteroukoliv roční dobu. Kromě pondělí je otevřeno každý den. Nicméně – jako u všech památek  - doporučuji vždy překontrolovat aktuální stav věcí před odjezdem na internetu.  

Krumlov

Krumlov

Dalším mým tipem je areál místního kláštera, o kterém moc lidí neví. Vchod se nachází v blízkosti hrado-zámeckého komplexu a na své si zde přijdou dospělí i rodiny s dětmi, milovníci historie a umění, ale i turisté, kteří chtějí jen tak nasát místní atmosféru.

V současnosti zde například probíhá také výstava o filmu Císařův pekař - Pekařův císař. Za pozornost stojí pak rozhodně model města v půdní expozici.

Krumlov

Krumlov

A nabyla bych to já, kdybych v rámci cestovatelského tipu nepřiložila také nějaké to vyzkoušené stravovací zařízení (smích).

Český Krumlov je - co se týká jídla - drahý. Nezapírám. Restaurací zde najdete bezpočet, nicméně většinou cílí na zahraniční turisty, kteří na nějakou tu korunu nekoukají. Ale kdo hledá, najde.

A tak doporučuji z historického vnitřního centra přejít Vltavu směrem k zámku a vyrazit ulicí Latrán až na její konec. Tam najdete Hostinec Depo, kde vás zasytí za přijatelnou cenu například vydatný burger nebo retro vzpomínka a skutečná lidovka - knedlíky s vejci. .

Krumlov

Krumlov

Pokud si chcete dát jen kávu a zákusek, tak v téže ulici v přízemí hotelu Latrán najdete malé občerstvení Café Štrúdl. Ani posezení zde vás nezruinuje a užijete si Český Krumlov všemi smysly ...

Krumlov

Krumlov

K jednotlivým památkám Českého Krumlova se ještě budeme na Žena-in.cz vracet - připravili jsme pro vás fotografie těch nejzajímavějších míst - a to včetně interiérů. A věřím, že z nich budete nadšené stejně jako já. Je stále co objevovat!

Český Krumlov na podzim –  tip na romantický víkend

Krumlov

Pěkné podzimní dny a bezpečné cesty.

Přečtěte si také:

Reklama