shops.jpg
Foto: Shutterstock

Jitka 47 let, asistentka

Abych pravdu řekla, už jsem se nemohla dočkat. Myslela jsem si, že si pomůžu tím, že půjdu ráno, ale ještě před otevíračkou jsem stála frontu. I tak to pro mě byl zážitek. Pobavila jsem se s ostatními ve frontě, zanadávali jsme si na stát a nakonec jsem si koupila i vysněné boty. Konečně jsem měla pocit, že je zpátky normální život. Snad to zase neskončí špatně.

Pavla 30 let, právnička
Do těch klasických obchodů jsem šla vrátit jen to, co jsem si objednala. Pěkně jsem ale narazila třeba u H&M, kde mi bylo řečeno, že nemají s e-shopem nic společného, takže plavky musím poslat kurýrem. V Bershce jsem ale sukni normálně vrátila a koupila si o číslo menší.

Karolína 29 let, redaktorka
Jestli jsem se na něco těšila, tak to jsou sekáče. Vytřídila jsem totiž nedávno půlku skříně, protože už nechci nosit nic z umělých materiálů. Dnes jsem konečně mohla navštívit svůj oblíbený second hand. Byla jsem překvapená z toho, jak málo lidí jsem tam potkala. Pohodlně jsem si vybrala troje šaty na léto.

Erika 35 let, produkční
Přiznám se, že jsem v tomhle asi trochu blázen. I když mám astma a covidu se trochu bojím, neodradilo mě to od dnešní nákupní horečky. Za odpoledne jsem stihla oběhat deset obchodů. Všude jsem si něco koupila. Jen v jednom z nich bylo docela dost narváno, a to bylo Pepco, což nechápu, protože mělo otevřeno i před pondělím.

Veronika 27 let, redaktorka
Do obchodů se určitě hned nepohrnu. Pořád mám z nákazy strach a chci být obezřetná a opatrná. Navíc si myslím, že mnoho lidí teď bude jako utržených ze řetězu. Boty jsem si objednala přes internet a nic nového nijak zvlášť nepotřebuju. Vystačím si s oblečením z loňského roku.

Marta 30 let, editorka
Nakupovat jsem byla hned v pondělí, protože jsem nutně potřebovala koupit nějaké věci na terasu, které byly do teď zapáskované. Spíše jsem ale navštívila ty obchody, které byly otevřené, ale ne vše se v nich dalo koupit. Na oblečení ještě možná pár dní počkám. I během Vánoc v nich bylo plno první den, ale další už to nebylo tak hrozné. Nejspíše ale nebudu otálet dlouho, protože by ty nejlepší věci už nemusely být k mání.

Tamara 59 let, průvodčí
Na nákupy mě nikdo nedostane, ani kdyby mě za to zaplatil. Vše, co jsem chtěla, jsem si koupila online, nechápu, že to tak neudělají i mladší generace. Kamarádka je stejně jako já v rizikové skupině, pořád mluví o tom, jak se bojí, ale včera už mi vesele volala, jak se mačkala v obchodě. Tohle nikdy nepochopím a pěkně jsem jí vynadala.

Radka 42 let, na rodičovské
To, co jsem nejvíc potřebovala, byly botičky pro dceru. Oblečení a obuv pro děti naštěstí otevřeli dřív, takže teď se nikam cpát nebudu. Jediné, co bych si potřebovala zkusit, jsou plavky, ale vyřeším to tak, že si jich objednám několik a některé prostě pošlu zpátky. Nakupovat do kamenných prodejen půjdu až třeba za dva týdny.

Aneta 23 let, studentka
S přítelem budeme mít za dva týdny svatbu, takže se snažím vyhýbat zbytečnému kontaktu s lidmi. Proto jsou pro mě obchody pasé, nechci nic riskovat.

Silva 41, manažerka
Na nákupy se těším, ale pár dní ještě vydržím, nechci se nikde mačkat. Zvlášť po včerejším zážitku ze second handu. Chodím tam pro zajímavé modely a už jsme se tam hrozně těšila. Nové oblečení si můžu objednat, ale ten pocit lovení skvělých kousků mám jen tam. Nakoupila jsem skvěle, ale čekala jsem skoro třicet minut na schodech, než jsem se dostala dovnitř. Ale alespoň jsem vyřídila e-maily a udělala si na telefonu pár lekcí angličtiny. 

Reklama