Francouzská policie obvinila z kuplířství a ze zločinného spolčení bývalou českou modelku Irenu Chlebovitsovou (na snímku) a francouzského fotografa Jean-Pierra Bourgeoise. Informuje o tom s odvoláním na soudní zdroj televize France 24.

Šestatřicetiletá majitelka modelingové agentury v Praze a fotograf byli z trestného činu kuplířství a zločinného spolčení obviněni při vyšetřování mezinárodní sítě „luxusní prostituce". Jejich modelingová agentura patrně byla jen zástěrkou pro nelegální činnost.

Modelky ze své agentury podle obvinění nabízela Chlebovitsová nejen jako hostesky, ale i jako sexuální pracovnice.

Bourgeois je podezřelý, že působil jako prostředník mezi dívkami a zákazníky. Fotograf, který se specializuje na erotické snímky, byl za podobné činy odsouzen v roce 1999 k pěti letům vězení.

Chlebovitsová byla již v prosinci zadržena v Praze a česká policie ji pak vydala do Francie, byť kuplířství podle ní měla spáchat i v Česku.

Bývalá modelka vinu odmítá, tvrdí, že to je spiknutí.

Advokát Chlebovitsové prohlašuje, že za vydáním jeho klientky do Francie může být pokus o ututlání kauzy v Česku. Mezi jejími zákazníky mohly být i některé vlivné české osobnosti.

Chlebovitsovou 13. března ve Francii obvinili, ale ponechali ji na svobodě pod soudním dohledem.

O kauze informovala TV Nova, nezmiňovala však, že společně s Chlebovitsovou je stíhán také francouzský fotograf.

Foto: http://www.irenaphotos.com

Reklama