Organizátoři letních Tourism X Games naplno využili možností, které skýtá Kongres hotel Jezerka v Ústupkách. Třicet trojčlenných týmů se utkalo v líném tenisu, štafetovém závodu na elektrických koloběžkách, hře na slepce, běhu, ve střelbě na elektronické střelnici, v lovení puků z bazénu či při tahání pneumatiky na laně. Opět se ukázalo, že cestovní ruch v Čechách a na Slovensku dnes stojí na zdatných jedincích, některé sportovní výkony byly opravdu obdivuhodné.
5bbf43321fc06obrazek.png

„Těší mě, že letošní Tourism X Games měli v rámci 100. výročí Československa ještě větší mezinárodní účast než v předešlých letech. A byla možnost setkat se zejména s našimi slovenskými kolegy na neformální půdě,“ komentuje ředitelka agentury CzechTourism Monika Palatková.
5bbf433cc4b18obrazek.png

„Dorazili jsme do Pardubického kraje obhájit prvenství ze zimních Tourism X Games v Tatrách, ale tentokrát byli české týmy silnější. Každopádně velice vítáme formát této akce a byli bychom rádi, kdyby se i v dalších ročnících střídala místa konání na Slovensku a v Česku,“ dodává Ředitelka českého zastoupení slovenského cestovníhu ruchu Klára Badinková.
5bbf434bb843eobrazek.png

Druhým nosným pilířem Tourism X Games je tradičně networkingová část. I tentokrát si účastníci v tomto směru přišli na své, a to nejen během celodenního sportovního zápolení, ale i v průběhu společenského večera. Při něm byly předány ceny vítězům, účastníci zhlédli exhibici mistra světa v BMX Flatland Dominika Nekolného a zbytek noci protančili a prodiskutovali nad nejednou sklenkou italského vína. Druhý den pak mohli hromadně navštívit skanzen na Veselém Kopci.
5bbf435470f96obrazek.png

„Pátý ročník letních Tourism X Games byl po všech stránkách vydařený. Areál Kongres hotelu Jezerka v Pardubickém kraji se potvrdil jako ideální místo k pořádání takovéto akce,“ pochvaluje si organizátor Filip Remenec.

Více informací najdete na stránkách Tourism X Games ZDE, kde vedle fotografií najdete i finální pořadí týmů.

tours.png
5bbf436e1f199obrazek.png

Reklama