Superstar

Úspěšný model pěvecké soutěže tentokrát přichází v podobě megaprojektu, který překračuje hranice dvou států a dává této velkolepé show nový rozměr - poprvé v historii budou svou pěveckou hvězdu hledat dvě samostatné země společně.

„Česko-slovenská SuperStar je pro Novu i Markízu dosud největším společným projektem. SuperStar na rozdíl od Testů národa, fotbalu či hokeje nebude o vzájemném souboji Čechů a Slováků, ale o společném hledání hvězdy, která oslní diváky v obou zemích. Věřím, že hledání bude nakonec úspěšné a že se při něm navíc budeme skvěle bavit,“ říká generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

„Dynamika televizního trhu si vyžaduje přinést něco, co je tradiční a úspěšné, ale zároveň i inovativní. Věřím, že společný projekt TV Markíza a TV Nova splňuje všechny zmíněné atributy,“ doplňuje generální ředitel TV Markíza Václav Mika.

Česko-slovenskou SuperStar budou diváky provázet moderátorská esa obou zemí - Adéla Banášová za Slovensko a Leoš Mareš za Česko. To jste si ale již jistě všimli v televizních upoutávkách. Na tiskové konferenci ale byla poprvé představena porota, která bude mít ve svých rukou výběr talentů až do semifinálových kol.

Kdo zasedne v porotě?

Za Slovensko:
Pavol Habera, který si v předchozích řadách vysloužil přezdívku kat.
Dara Rolins, která se stejně dobře cítí doma v Bratislavě jako v Praze.

Pavol Habera

Dara Rolins

Za Českou republiku:
Ondřej Hejma, kmet českých řad SuperStar.
Marta Jandová, dcera legendárního frontmana skupiny Olympic Petra Jandy, zpěvačka německé kapely Die Happy.

Ondrej Hejma

Marta Jandová

Již dnes je jisté, že porotci budou na castingu v Brně, Bratislavě, Praze a Košicích vybírat z více než 7 000 soutěžících ve věku 15-30 let, kteří se již přihlásili. Konečný počet uchazečů bude ale daleko vyšší, protože termín pro podávání přihlášek není stanoven, soutěžící mohou tradičně přijít až na casting. Dá se tedy předpokládat, že Česko-slovenská SuperStar bude atakovat hranici 10 000 soutěžících a historický rekord v počtu přihlášených.

Na vítěze čeká vedle titulu historicky první Česko-slovenské SuperStar i exkluzivní nahrávací smlouvu a roční televizní kontrakt na 100 000 euro.

Kdy na casting?

Castingy startují 20. 6. v Brně a pokračují v Bratislavě 24. 6., v Praze 28. 6. a končí v Košicích 7. 7. 2009. České účastníky čeká jedna podstatná novinky, se kterou se dosud nesetkali. Například se soutěžící může doprovázet na vlastní hudební nástroj!

Více informací včetně přihlašovacích formulářů naleznete na internetových stránkách www.superstar.tv.

Foto: www.superstar.tv

Půjdete do toho?

Reklama