Foto: Profimedia

Atmosféra kolem Žofína je velmi poklidná. Venku zní Gottovy písně a lidé, kteří stojí ve frontě, vzpomínají na zesnulého zpěváka a pečlivě vyčkávají, až se dostanou do budovy. Někteří nosí květiny, jiní se jdou alespoň poklonit k rakvi. Za hodinu projde sálem s vystavenou rakví zhruba 1600 lidí. Podle organizátorů se nedostane na všechny. Při současném tempu za celý den neprojde palácem Žofín více než 32 tisíc lidí. Fronta se přitom pohybuje celkem rychle. Ti, kteří nestojí v řadě, ale jdou kolem, se alespoň na chvíli v tichosti zastaví na nábřeží a zaposlouchají se.

Přes Jiráskovo nábřeží je odkloněna hromadná doprava. Všude kolem jsou zátarasy a policisté, kteří se snaží mít situaci pod kontrolou. V akci je dokonce i jízdní policie, která kontroluje případné nepokoje podél fronty. Ta kolem půl jedenácté dosahovala až k ulici Vodní. Další lidé přicházejí od stanice metra Anděl. Na místě je také několik vozů záchranné služby, velké množství Toi Toi a zdravotnický stan. Od rána už několikrát zasahovala sanitka. Nutno říci, že město tuto mimořádnou situaci zvládá velmi dobře.


 

Pietní místa k poslednímu rozloučení s Karlem Gottem vznikla také ve Zlíně, Ústí nad Labem, Třebíči, Ledči nad Sázavou, Budějovicích nebo v Olomouci u památky Unesco, kterou je Sloup Nejsvětější Trojice. Fotografie nám z Olomouce zaslala paní Marie Dostálová. Pokud je podobné místo k uctění památky Karla Gotta i ve vašem městě, můžete nám své fotografie zaslat na redakce@zena-in.cz.

Reklama