61a63cac3811ecl.jpg
Foto: Alpine Pro

Česká olympijská kolekce se opět nese ve velmi sportovním a outdoorovém duchu. V jakém jiném duchu by se ostatně měla nést? Dá se ale říct, že nenadchne, ale ani neurazí. Kolekce jiných států ovšem dokazují, že to jde pojmout i trochu jinak – nápaditěji, odvážněji…

O kolekci kanadského týmu se postarala značka Lululemon, která vsadila všechno na dvě barvy, což odpovídá kanadské vlajce. Sestává zejména ze vzorovaných legín a zajímavě řešených péřových kabátů. Ty mají po stranách praktické popruhy. Kdyby se oteplilo, sportovci si je mohou dát na záda jako batoh. Oděvy jsou velmi variabilní a kupříkladu rukávy se dají odepnout a z bundy se stane vesta. Odnímatelnou spodní část mohou sportovci zase využít jako cestovní polštářek.

Olympijskou kolekci v říjnu představily i Spojené státy Americké. Pro sportovce ji vytvořila věhlasná značka Ralph Lauren, která opět zkombinovala barvy na vlajce. V sadě oblečení se mimo jiné nachází svetry s americkou vlajkou, bundy s kostkovaným vzorem nebo fleecové legíny.

Zdroje: CNN, Alpine Pro, Instagram

Reklama