Pátek večer, Top hotel Praha, volba České Miss 2006.

Přemýšlela jsem, co vlastně napsat. Vezmu to z pohledu diváka.

Poměrně lukrativní místo v prvních řadách uprostřed nemusí být vždy výhrou. Na úzké, k sobě sražené židle se opravdu vejdou jen mírně anorektické bývalé missky a současné modelky, které mne obklopovaly, a i ty někdy s potížemi – kabelky zakopávaly pod sebe. Pokud chcete vstát, musí se člověk před vámi předklonit dopředu a člověk za vámi dát nohy ke krku. Pak v poloze skrčmo padáte přes kolena okolo sedících a zoufale se snažíte dostat na konec uličky – dá-li se ten deseticentimetrový prostor nazvat uličkou. Když se dostanete ven, vrháte se ke stolům s minerálkami, abyste své tělo přesvědčili, že mu ve třicetistupňovém vedru stačí dva hltíky vody a tekutiny jsou doplněny.

Prý klimatizace fungovala, nevím, leč se závistí jsem sledovala polonahé slečny kolem, těm takové vedro nebylo. A už se ozval pokřik režiséra – minuta, minuta, kdo do minuty nesedí, pryč ze sálu! Vrátilo mne to do reality. Stejně krkolomnou trasu, kdy jsem okopávala již sedící, jsem naštěstí vždy zvládla a nemusela být vykázána ven – stejně nevím, jak by to udělali – vytáhli by mne jeřábem?

Mezitím vám chodí esemesky: „Vidim te v tv, kocko“, „Jak ses tam dostala?“, „Jsi strasne bleda, neni ti neco?“, „Rekni Leoskovi o podpis – vzdyt sedis kousek od nej.“  Známému moderátorovi s partnerkou, který se stále šklebil na všechny strany a čekal na poznámky o své zálibě v rozbíjení aut, jsem si o podpis neřekla. Bledá jsem celý život, neopálím se ani u moře. Dostala jsem se tam dveřmi a přes několik kontrol. Jsem ráda, že jste mne viděli a hlavně poznali, mí milí. Mé časté střídání účesů totiž mate i ty, kteří mne vidí denně a občas mají problém v určování mé identity.

Ještě k tomu vedru, co bych vlastně chtěla, když byl večer pojat jako tropická noc. Moderátor Vojtek se spustí na laně, je polonahý, kolem pasu kus látky a rádoby slaměná či jaká sukénka. Nevypadal špatně, ale ty brazilské tanečnice s obrovskými „ozdobami“ z peří – to byl pohled!

K doprovodnému programu, brazilská skupina byla zážitek. Tanec ve stylu Carmen také, i když jsme se dlouho domnívali, že tanečník kroužící kolem Carmen je žena. Jen romská kapela, která hrála arabskou hudbu, zpěvačka se snažila stylizovat do Indky a tanečnice se vlnily v rytmech rádoby orientálních mne trochu uvedla do nejistoty. Do pátku jsem měla jinou představu o cikánské muzice, nu což, doba se mění.

Pár slov k porotě, vévodila jí krásná, sebevědomá a nesmírně schopná žena – bývalá Miss Československo 1991 Michaela Maláčová.  Žena, která trumfla dlouholetého “majitele“ soutěží krásy Miloše Zapletala a dokázala, že to jde i jinak a „její“ děvčata jsou stejně krásná, moderátor nemusí být upjatý a na „volebním“ večeru nemusí zákonitě zpívat Gott nebo Bílá a přesto má švih a vysokou úroveň. Loňská vítězka Kateřina Smejkalová, pořád rozesmátá a pořád s jiskřičkami v očích. Dva klučíci, idolové mnoha pubertálních dívčích srdcí Kotek s Mádlem byli vtipní, roztomile drzí, což prokázal Vojta nejen při rozhovoru s kandidátkami, ale i po skončení přenosu, kdy křepce vyskočil na pódium a líbal děvčata jako o život. Interesantní Tereza Maxová taktéž dokazuje, že není jen věšák na šaty a její pomoc opuštěným dětem není póza, ale opravdová práce. A vedle ní další idol, modrooký desetibojař Roman Šebrle, přítomné dámy jistě "potěšilo", že se nedávno stal otcem...

Víc jsem čekala od „starce“ fotografa Saudka. Jenže nebylo dost času, aby se projevil. I když ve spojení s exprezidentem panem Havlem jsem měla pocit, že se dívám na dvojici z jiné planety. Premiér Paroubek by měl radost – vypadali jako z Marsu. On se přece klidně spojí i s Marťany… A děvčátka na otázku Václava Havla, jak by chtěla propagovat naši zem, odpovídala jak z partesu. Všechna chtějí sloužit charitě, dětem, zvířátkům, všude budou vyprávět o krásách naší vlasti… Nic nového, na můj hlasitý povzdech těsně před touto „nečekanou“ otázkou: „Charita, děti, zvířátka“, reagovalo mé okolí smíchem a znejistělo kameramana. Smích nebyl v této chvíli ve scénáři.

Zvířátka – jedna slečna předváděla ve volné disciplíně jakýsi tanec s pejskem. Moderátor to okomentoval připomenutím „Bóbika“. Celý sál se smál, ale nejvíc Miss Universe z Kanady. Že by i tam pronikla nejoblíbenější česká reklama na pečeného psa? Možná, na internetu putovala v anglické verzi, ale znají ji i v Kanadě? Mimochodem Miss Universe byla opravdu vesmírně krásná, to se musí uznat.  Další slečna si vybrala píseň. Nic proti, ale při prvních tónech má kamarádka Alenka polohlasně pronesla: „Ne, ona snad bude zpívat Kočku ze Záběhlic!“ Zpívala a nejen to. Tančila v černém negližé a nakonec skočila na klín pražskému primátorovi Bémovi, jehož manželka vypadala na chvilku velmi vyděšeně. Když pak další soutěžící popadla motorovou pilu a přeřízla kládu, nemohlo mne už nic překvapit.
                                            
Nicméně – večer byl příjemný, i když po 3,5 hodinách režisérových proseb o smích, muselo mít mnoho lidí vykloubené dásně. Dívky byly krásné, ne tak vychrtlé jak je zvykem, zvítězila má favoritka. Byla přirozená a opravdu překvapená. Navíc se krásně, upřímně smála. Bývalé Zapletalovy missky měly naprogramované úsměvy, hned jak se objevil fotograf nebo kamera, nasadily vycenění zubů č. 5 nebo č. 9.  Šaty neskrývaly, ale odhalovaly téměř vše, místy byla vidět silikonová výpomoc.

Jistá ex-královna krásy, která o korunku přišla, novou dražila. Snažila se, aby přítomní pánové přihazovali víc a víc peněz, a tak slíbila za každých 10.000 Kč fant (moc toho na sobě neměla), nicméně přišla jen o jednu náušnici a korunka byla prodána za 350.000. Naštěstí, myslím, že by jí nedělalo problém shodit ze sebe šatičky. Peníze poputují Nadaci Terezy Maxové. A šlo to i bez striptýzu.


Kdo byl pro mne nej? Dáma s velkým D. Dáma šarmantní, vzdělaná, inteligentní a stále krásná. Dáma, která spolupracovala s pěti americkými prezidenty. Paní Eliška Hašek-Coolidge. Když stála na pódiu, nikdo jí nesahal ani po kotníky. Vyzařuje z ní krása, moudrost a zvláštní pokora.
Kdo měl nejkrásnější šaty? Známá práskačka a vymetačka večírků, jistou dobu „zpěvačka“. Ona samotná mi nic neříká, ale šaty byly opravdu úžasné.
Kdo byl nejoriginálnější? Jistý pán, který se stylizoval jako Elvis Presley, za korunu, co měl na hlavě, by se nestyděl ani Karel IV. A nikdo nevěděl, o koho jde. Ani práskačka..
Kdo mne nejvíc štval? Mne ani ne, ale kamarádku Alenku. Její věčná rivalka ve vztahu, jak jinak bývalá misska, která se ovšem nevěnuje ani tak modelingu, jako roli „dýdžejky“. A my ji potkávaly na každém rohu! Ali, příště se to nestane, slibuju!
Největší překvapení? Právě účast exprezidenta Václava Havla, který narychlo zastoupil svou ženu Dagmar. Mimochodem, propříště, chtělo by to trochu přistřihnout vlasy, pane Havle...
Jaký byl můj největší zážitek? Nemám ráda fronty u šaten, ale tentokrát jsme si s kamarádkou přály, aby byla co nejdelší a šatnářka co nejpomalejší. Alenka mi polohlasně říkala, že ta blondýnka, co vedle něj stojí, je určitě paní z berňáku, co se ho přišla zeptat na daňové přiznání, a ne manželka. Marně, byla to manželka nejkrásnějšího muže večera a nejen večera. Před námi stál Roman Šebrle. A tu půvabnou blondýnku držel kolem ramen. Ach jo…….

Že si myslíte něco o bulváru? Že hodnotím šaty a úsměvy? Že obdivuji našeho desetibojaře? Která z vás aspoň na okamžik něčemu takovému nepodlehne. On to byl opravdu příjemný večer, žádná umělá show a mně se tam líbilo. A smála jsem se bez výzev pana režiséra.

A vítězky?

1. Renata Langmannová (č.11)
2. Miroslava Košťánová (č.4)                                        

3. Barbora Kolářová (č.1)


PS: mimochodem vkus hlasujících diváků neodpovídal vkusu poroty - ta tipovala jako vítězku úplně jinou slečnu.

Reklama