Předně se musíme zeptat, jestli není strašné, že 2, 159 milionů lidí sledovalo minulou sobotu jeden pořad. Číslo je to děsivé. Bylo by děsivé, i kdyby šlo o cokoli jiného než casting reality show Česko hledá SuperStar. Pokud se s tímto faktem nejste s to ztotožnit, dál už raději nečtěte a jděte si číst nějakou dobrou knihu.

Je to tak. Nova boduje a SuperStar v novém je zřejmě trhák i přesto, že první sestřih z castingů se zábavností rozhodně nevyznačoval. Ale tento víkend už bylo všechno jinak. Show se hodně zrychlila, z poroty stojí za to zmínit akorát duo Hejma-Klezla, Csáková je takříkajíc do počtu a proto, aby se diváci nemuseli dívat jen na proplešlého vševěda ze Žlutého psa.

Nová dynamika pořadu je asi to, co přilákalo tolik diváků (sledovanost za tento víkend ještě není známá, ale dá se očekávat, že bude ještě vyšší než minule – Trosečník je v troskách). Dramaturgie upustila od dlouhatananánských předkol a kol a ještě dalších kol, všechno se to smrskne a SuperStar bude brzo na světě.

Začalo to v divadle

Hned první kolo bylo prubířským kamenem celé show, odehrávalo se v divadle, kde se vždy ukáže, kdo na to má a uzpívá celý sál a kdo ne. Nova nenabízí žádných TOP 50. Letos porota vybrala 10 holek a 10 kluků, z těch při nejbližší příležitosti vyrazí polovinu a jde se do finále. Šup sem, šup tam, ale na stranu druhou právě tohle umožňuje lépe poznat soutěžící a to, co v nich je.

Začalo se jednotlivými písněmi, po nichž porotce Hejma nešetřil svými „vtipnými“ komentáři, které jsou asi bohužel tím, co se na pořadu některým lidem líbí. Naštěstí ani vtipné komentáře nezabránily tomu, aby ze soutěže vypadlo to nejhorší, co se do ní dostalo (a že to byla častokrát docela paralyzující hrůza). Mohlo se jít do druhého kola – do zpívání duetů.

Zpíváme ve dvou, ono se to lépe táhne

Soutěžící si mohli vybrat ze čtyř písní: Proměny od Čechomoru, Something Stupid od Franka Sinatry (nebo Robbieho Williamse a Nicole Kidmanové), Time of My Life z Hříšného tance a Den, kdy se vrátí láska z Pojišťovny štěstí. Pak dostali celou noc na to, aby píseň na hotelu secvičili. Škoda, že nebyly záběry z onoho secvičování, ty mohly být zábavné.

Nejvíce dvojic si vybralo Čechomor, následoval Hříšný tanec, pak Pojišťovna štěstí a Sinatra vlál na ocase (je asi nejnáročnější na slova i na rytmus, což bylo dobře vidět při interpretaci). Tady už se častěji ozýval i profesor Klezla, který na rozdíl od Hejmy neupřednostňuje pouze image, ale i hlasový talent. Co přinesl nedělní večer není ve chvíli, kdy píšu tenhle článek, ještě jasné, ale dá se očekávat další gradace. Chléb a hry! Platilo to za Říma, platí to i dnes. Nova je zpět na vrcholu a s ní i SuperStáři.

Jak se vám líbí nová SuperStar? Vyhovuje vám nový formát? Co říkáte na porotu? A co na soutěžící? Přijde vám v pořádku, že tolik lidí sleduje podobnou podívanou?

Reklama