5e6b623115ebfIMG-E0556.jpg
Foto: redakce

Luxusní second hand More Than Fashion nabízí opravdu poklady za zlomek ceny. Příkladem toho je třeba třpytivé psaníčko, které je jako nové, a protože nestálo více jak 200 Kč, ihned skončilo ve skříni kolegyně. K sehnání jsou však značky jako Prada nebo Jimmy Choo, které si jen tak někdo nemůže dovolit.

IMG-E0557.jpg
Foto: redakce

V poslední době jsme také zaregistrovaly na trhu šperky ISIS. Šperky jsou vyrobeny z přírodních minerálů, třeba z krystalů. Z těch je vyrobena i čelenka na fotografii. Přirozenou čistou krásu podtrhuje i způsob prezentace. Všechny šperky jsou na akcích prezentovány na dřevě či na mechu a my jsme měly pocit, jako bychom se ocitly v kouzelném lese.

Untitled-collage.jpg
Foto: redakce

IMG-E0570.jpg
Foto: redakce

Dále nás na jedné z akcí nadchl stánek s oblečením, které bychom si nejraději všechno odnesly do svého šatníku. Co kousek to originál, a navíc už na první pohled z kvalitních materiálů. Se zakladatelkou značky Les Goodies Patricií jsme proto udělaly krátký rozhovor.

5e6b62e520e70IMG-E0567.jpg
Foto: redakce

Kde se vzal nápad založit vlastní značku?
My jsme značku založily s mamkou jako concept store, takže ji pořád ještě tvoříme. Zatím jsou to všechno trendy z Varšavy, čtyři značky a každá se zaměřuje na něco jiného. Některé se zaměřují na recyklaci látek a nabízí minimalismus a funkčnost. Jiné dělají kvalitní svetříky z alpaky, které jsou dlouhodobě udržitelné.

Co tyto značky spojuje?
Určitě to, že se snaží dělat kvalitní udržitelnou módu za dobré ceny a přitom jít i s módními trendy.

Na to jsem se chtěla zeptat, je vůbec možné, aby šla udržitelnost ruku v ruce s módními trendy?
Pravda je taková, že udržitelná móda se snaží být nadčasová, což je podle mě jediné východisko, které může textilní průmysl zpomalit. Nadčasovost je skvělá, jednu sukni, kterou si koupíte, může po několika letech nosit vaše dcera. Oblečení pak může vyprávět příběhy, ne se jen ve vašem životě mihnout a udělat za sebou uhlíkovou stopu.

Když se však dívám konkrétně na tyto plavky, ty jsou zase naopak v retro stylu…
I retro je podle mě nadčasová záležitost. Jsou to plavky, které můžete mít celý život. Já, ale i značky, které tady máme, chceme kromě módních trendů apelovat spíše na osobnost člověka. Podle mě by si lidé měli kupovat oblečení, protože se jim líbí, sedí jim a sluší, ne proto, že podléhá nějakému módnímu trendu. Když je to kombinace obojího, je to samozřejmě výhra!

                                                                    _____________________________________________________________________________

VIDDA je jedinečný komorní prostor specializující se na prodej především česko-slovenské autorské módy, šperků, produktového designu a doplňkových předmětů. Nabízí řadu lokálních a udržitelných značek z oblasti módy, obuvi, kabelek, kosmetiky i bytových doplňků značek Novesta, Mare Alms, Eska, Sundays nebo Cannor. Vidda Fashion and Living naleznete celoročně v kamenné prodejně v 1. patře The Designer Gallery ve Westfield Chodov.

IMG-E0577.jpg
Foto: redakce

Čtěte také:

Reklama