shutterstock-739782508.jpgFoto: Shutterstock

Eva, 52 let
Karanténa mi toho vzala hodně. Například letní dovolenou v Egyptě, na kterou jsem se moc těšila. Negativně hodnotím i kila navíc, která se na mě kvůli omezenému pohybu projevila. Jako pozitivní ale vnímám víc času, který mám na zvelebování zahrádky. Konečně jsme s manželem taky dokončili dřevěné posezení na zahradě.

Lada, 33 let
Mnoho lidí je doma, ale mě karanténa paradoxně okradla o čas. Do práce chodím pořád, a ještě mi přibylo intenzivní domácí vzdělávání dcery. Ale protože jsem od přírody pozitivní člověk, cením si toho, že s ní trávím víc času.

Edita, 40 let
Já si zatím nemůžu stěžovat. Díky karanténě se mi daří šetřit peníze, které bych jinak nechala po kavárnách nebo v obchodech s oblečením. Chceme si s přítelem koupit byt, takže se každá koruna navíc hodí.

Jana, 38 let
Ještě jsem na mateřské, ale musela jsem vstávat se starší dcerou do školy. Teď si můžeme v klidu přispat. Mladší syn je moc hodný a zabaví se i sám s hračkami, takže mám čas na dceru. Dozvídám se díky tomu hodně zajímavostí z dějepisu. Vadí mi, že jsem už dlouho neviděla svoje kamarádky, ale děláme si pravidelné videohovory, takže aspoň něco.

Anežka, 27 let
Jako minus samozřejmě hodnotím, že se nemůžu volně pohybovat po venku, zajít si do kina apod. Výročí jsme s přítelem strávili s pizzou z dovozu. Na druhou stranu mi toho tahle situace dala víc, než jsem čekala. Stmelila mě s rodinou, všichni jsme na sebe milejší, častěji si voláme. Pracuju z domova, ale v menší míře. Konečně jsem mohla trochu zpomalit a odpočinout si.

Adéla, 49 let
Letní dovolená v háji, peníze v háji, děti zlobí, rouška mi vadí, ale má to i svoje výhody. Konečně jsem se všichni trochu zastavili a zamysleli se nad životem, aspoň doufám. Lidé více dbají na hygienu, častěji si myjí ruce, používají antibakteriální gely. Já jsem na čistotu pes, takže tohle mi dělá moc dobře. I když za ta úmrtí to určitě nestojí.

Božena, 69 let
Moc mi chybí moje rodina. Pravidelně jsme se scházeli, ale teď se dcery bojí, že by mě mohly nakazit, takže mi akorát podají nákup přes plot, chvíli si popovídáme a zase jedou pryč. Koronavirus mi způsobil mnohem víc samoty, na kterou jsem nebyla zvyklá. Ale taky mi něco dal. Je to hlavně uvědomění si, že ostatním na mně záleží, že mě mají rádi a že o mě mají strach. Týká se to i cizích lidí, kteří si začali nezištně pomáhat. Vrátilo mi to víru v lidstvo a v dobré lidské duše, kterých je pořád nepočítaně.

Reklama