Manufaktura českou tradici miluje, originální řemeslné výrobky a hračky s příběhem nabízí ve svých prodejnách v historickém centru Prahy již od roku 1991. Česká značka, letos již po třetí, v předvánočním období (od 4.11.2019) rozšíří sortiment na svém e-shopu o sekci „české Vánoce“. V této kategorie nabídne unikátní výrobky tradiční řemeslné tvorby a originální české hračky i mimopražským. Výjimečné předměty, nejen s vánoční tématikou, ozdobí interiéry, přivolají vzpomínky a vyčarují úsměv na tváři. Produkty, ve kterých se skrývají hodiny a hodiny ruční práce a dovednosti mistrů řemeslné výroby, vnesou do všech domovů atmosféru starých časů a dokonale podpoří ducha letošních Vánoc.

„Vpusťte do svých domovů českost a autentičnost a zavřete dveře anonymním ozdobám a dekoracím z Asie, které k nám zbytečně putují přes celý svět, a na krásné a výjimečné lokální a tradiční produkty kvůli nim zapomínáme“, říká Bára Kadičová, marketingová ředitelka Manufaktury.

Tipy na originální ozdoby a dekorace pro letošní české Vánoce:

  • Vánoční foukaná skleněná ozdoba - ptáček stříbrný Manufaktura, cena: 125 Kč

Vánoční ozdoby vyrobené ze skla patří mezi ty nejkrásnější. Elegantní i hravé jsou tradiční skleněné ozdoby z dílen českých sklářů. Historie firmy, vyrábějící tyto tradiční ptáčky, sahá až do roku 1918. Pokud se Vám tedy zdá, že si pamatujete ptáčky ze stromečků Vašeho dětství, nemýlíte se. Ozdobíte-li si stromeček pomocí těchto ptáčků dnes, pocítíte výjimečnou nostalgii a přenesete se alespoň na chvíli do časů dávno minulých...

  • Bílý adventní keramický svícen Manufaktura, cena: 380 Kč

Také máte rádi advent a těšíte se na každou z adventních nedělí, kdy večer postupně zapalujete svíčky na věnci a těšíte se z jejich hřejivého světla? Tento krásný rituál dotváří magickou atmosféru celého vánočního období. Vyzkoušejte letos adventní věnec pojmout trochu netradičně za pomoci tohoto bílého keramického korpusu, který si dotvoříte přesně podle Vašich představ. Zkuste jej zkrášlit přírodními ozdobami, které najdete při procházce v lese. Budou mu slušet i čerstvé nebo sušené květiny, slaměné ozdoby či skleněné korálky.

  • Originální optický krasohled Manufaktura, cena: 335 Kč

Podlehněte kouzlu krasohledů, kterými se v minulosti těšili již naše prababičky a pradědečkové… Vytvořte si jedinečný obraz z reálného světa za pomoci skleněné čočky, která zrcadlí a rozkládá vše okolo Vás do krásných obrazců. Touto neobvyklou nostalgickou zábavou zaujmete zajisté na dlouhou dobu i děti... Krasohled neboli kaleidoskop je výjimečný také svým originálním designem, který využívá mimořádně kvalitní, ručním sítotiskem tištěný a historickými vzory inspirovaný papír.

  • Vánoční skleněná perličková ozdoba – hvězda plochá Manufaktura, cena: 95 Kč

Vánoční ozdoby vyrobené ze skla patří mezi ty nejkrásnější. Elegantní i hravé jsou tradiční skleněné ozdoby z dílen českých sklářů. Když na konci 19. století začalo být módní zdobení vánočních stromečků, měli chudí skláři radost. Postupem času se centrem výroby foukaných perlí a perlových ozdob stala malá obec Poniklá v Krkonoších – skleněné ozdoby se zde podle původních pracovních postupů a díky zachráněným starým formám vyrábí dodnes. Tato hvězdička je jednou z nejoblíbenějších.

  • Minimalistický přírodní betlém, cena: 435 Kč

Betlém patří mezi jeden z nejvýznamnějších symbolů Vánoc. V kostelech, na náměstích i v našich domovech každý rok obdivujeme nejrůznější provedení jesliček, které spojuje nejdůležitější prvek - Svatá rodina. Postavy svatého Josefa a Panny Marie obklopují právě narozeného Ježíška, jehož příchod na svět značí začátek Vánoc. Minimalistický dřevěný betlém vyrobila tradiční česká značka Detoa dle našeho zadání a je k dostání pouze v Manufaktuře. Jednotlivé figurky jsou ukryty v textilním sáčku a jsou připraveny ohlásit začátek kouzelného vánočního času i u Vás doma. Pro některé se největší krása skrývá v jednoduchosti, druzí preferují barevnější a zdobnější dekory... Náš betlém je pro všechny - vytvořte si naprostý originál. Upusťte uzdu Vaší fantazii a figurky domalujte nebo dozdobte. Záleží jen a jen na Vaší kreativitě.

  • Dřevěný andílek, cena: 329 Kč

Na anděly věří nejeden z nás. Symbolizují lásku, ochranu, bezpečí, dodávají energii… S Vánocemi jsou již tradičně spjati - předpověděli narození Ježíška a zvěstovali jeho příchod na svět… Zaplavte Váš domov magickou atmosférou, kterou andělé šíří. Tento dřevěný Vás okouzlí svou jednoduchou krásou a přirozenou vůní přírodního materiálu. V předhůří Českomoravské vrchoviny jej pro nás po vzoru svého dědečka a tatínka vyrábí pan Bukáček – držitel titulu Nositel tradice, oceňující unikátní řemeslné techniky, předávané z generace na generaci. Náš tip: Je pro Vás náš andílek až příliš minimalistický? Dotvořte si jej - malujte, zdobte, lepte… Fantazii se meze nekladou, proměníte jej tak v naprostý originál…

  • Exkluzivní sada dárkových balicích papírů – červená, cena: 209 Kč

Krásně a nápaditě zabalený dárek zaručeně potěší. Chcete-li být v dárkovém balení originální, využijte tyto exkluzivní balicí papíry, inspirované historickými českými ornamenty a tištěné ručním sítotiskem. Jsou tak krásné, že je můžete využít i jinak, než jen na zabalení dárků. Zarámujte je do rámu a vytvořte si originální obraz, poskládejte z nich origami, vytvořte originální přání či záložku do knih, obalte jimi knihy či učebnice... Fantazii se meze nekladou.

Více informací naleznete na stránkách Manufaktura.

Reklama