Na 1. prosince připravila MDP na scéně divadla ABC obnovenou premiéru hry Jiřího Janků České Vánoce. České Vánoce nejsou vánoční hrou v klasickém slova smyslu, ale velmi svéráznou adaptací starého známého příběhu, která je inspirována lidovým barokním divadlem a ladovskými jesličkami. Vedle oblíbených i méně známých koled a atmosféry plné vánoční nostalgie se diváci mohou těšit i na komické situace a dialogy, které ukáží, jak to asi mohlo vypadat, když do nejmenované vsi kdesi v České kotlině dorazila zpráva o narození spasitele.

Součástí inscenace jsou půvabné koledy mnoha národů, ve kterých herci nejen zpívají, ale také hrají na hudební nástroje. V rolích Anděla a Čerta například uvidíte Danu Batulkovou a Vasila Fridricha.

Vánoční atmosféru dokreslí vánoční občerstvení ve foyeru. Za divadelní peníze, které divák obdrží při vstupu, si může koupit teplý nápoj a vánočku. Ve foyeru najdete také vánoční trh s dětským a výrobním koutkem a prodejními stánky.

Jiří Janků – České Vánoce

Hrají: H. Bor, V. Fridrich, D. Batulková, H. Čermák, V. Žehrová, K. Špráchalová ad.
Režie: Petr Svojtka

Termíny představení:
Sobota 1. 12., 17:00 – obnovená premiéra
Sobota 8. 12., 16:00 
Středa 12. 12., 11:00 – dopolední představení pro důchodce
Pátek 21. 12., 19:00
Středa 26. 12., 16:00

Jak slavíte Vánoce vy? Slavila byste Vánoce v divadle? Byla jste už na tomto představení? Nebo jste o něm alespoň slyšela? Líbí se vám? 

zdroj: TZ Divadla ABC

Reklama