Vneste do Vašich domovů atmosféru starých časů a podpořte ducha letošních Vánoc skrze produkty, ve kterých se skrývají hodiny a hodiny ruční práce a dovedností mistrů řemeslné výroby. Vpusťte do svých domovů českost a autentičnost a zavřete dveře anonymním ozdobám a dekoracím z Asie, které k nám zbytečně putují přes celý svět a na krásné a výjimečné lokální a tradiční produkty kvůli nim zapomínáme.

Vánoce a tradice totiž patří k sobě. Přesvědčte se o tom v prodejnách Manufaktura Original Czech Tradition v centru Prahy, které nabízí široký sortiment nejen vánočních ozdob a dekorací od více než 250 českých řemeslníků. Pokud do Prahy nemáte cestu, navštivte e-shop Manufaktura a novou kategorii „české Vánoce“, ve které najdete ty nejlepší kousky pro originální vánoční výzdobu.

Náš tip: Skleněné perličkové ozdoby

Sklářská tvorba má v Čechách bohatou historii a kouzelné ozdoby, jak je známe z našeho dětství, vznikají dodnes. V Libereckém kraji se nachází rodinná firma Rautis, která navázala na více než sto let starou tradici výroby perličkových ozdob. Mezi nejoblíbenější patří stříbrné hvězdičky.

Bestseller: Keramický adventní svícen

Uprostřed Prahy sídlí další rodinná dílna. Keramos, jak název napovídá, žije keramikou, z které vyrábí originální předměty a dekorace. Za zmínku stoji každoroční Vánoční bestseller – keramický adventní věnec, který lze ozdobit dle fantazie. Zkuste jej zkrášlit přírodními ozdobami, které najdete při procházce v lese. Budou mu slušet i čerstvé nebo sušené květiny, slaměné ozdoby nebo skleněné ozdoby Rautis.

Vpusťte do svých domovů českost a autentičnost a zavřete dveře anonymním ozdobám a dekoracím z Asie, které k nám zbytečně putují přes celý svět, a na krásné a výjimečné lokální a tradiční produkty kvůli nim zapomínáme.

Další tipy na tradiční řemeslné dekorace pro české Vánoce najdete na stránkách Manufaktura.

Reklama