Znáte trnku?

6336a82da6430obrazek.png

Trnka je historicky označována jako malý „životabudič“, kterému byly mnohdy přisuzovány až magické účinky. V herbářích se objevuje již od středověku a staří bylinkáři používali tyto malé peckovice jako oblíbený přírodní lék při zánětech, zažívacích problémech, zastavení krvácení, vyčerpání a také na špatně se hojící rány či zánětlivou pleť.

Keř plný zralých trnek na našem území potkáte nejčastěji na křovinatých stráních, mezích nebo pasekách. Sbírají se v plné zralosti od října do listopadu a pro kosmetické účely jsou cenné především kvůli trnkovému extraktu, který je bohatý na vitamíny C, A, E, třísloviny, pektin, organické kyseliny a minerály a má antioxidační, posilující a zjemňující účinky.

Seznamte se s limitovanou edicí TRNKA

Blahodárné účinky všestranné trnky se rozhodla v limitované edici Trnka využít i česká značka kosmetiky a koupelnových doplňků Manufaktura. Ta v kosmetice využívá extrakt z celého sušeného plodu trnky, včetně pecky.

Jaké produkty z kolekce TRNKA stojí za vyzkoušení?

Tip pro každodenní očistu:
6336a6f4b56c9obrazek.png
Sprchový a koupelový gel Trnka, Manufaktura, cena: 179 Kč

Sprchování a koupání Vám v sychravých podzimních dnech zpříjemní Harmonizující sprchový a koupelový gel. Něžná péče s podmanivou sladce hřejivou vůní s tóny mandlového marcipánu provoní pokožku i celou koupelnu a okouzlí celou rodinu.

Odměňte své ruce:
6336a795aa09cobrazek.png
Výživný krém na ruce Trnka, Manufaktura, cena: 189 Kč

Výživný a ochranný krém na ruce s posilujícími výtažky z trnek a švestek dopřeje namáhané pokožce rukou jemné pohlazení. Vsaďte na Manufakturu – něžnou péči z přírody a objevte nejlepší krémy na suché a popraskané ruce.

Ochrana pleti před větrem:
6336a73a6cd7eobrazek.png
Rodinný pleťový balzám Trnka, Manufaktura, cena: 279 Kč

Objevte kvalitní zimní krém na obličej Trnka se švestkovým olejem, extraktem z trnky a kyselinou hyaluronovou pro celou rodinu. Ochrana, výživa a hydratace s vitamínem C. Vhodný i na citlivou pleť.

Pro relaxační atmosféru:
6336a7544e872obrazek.png
Přírodní vonná svíčka s vůní TRNKA, Manufaktura, cena: 299 Kč 

Vonná svíčka Trnka ve skle zútulní Váš domov a provoní ho okouzlující hřejivou vůní s tóny mandlového marcipánu. Je vyrobena v Čechách ze 100% sójového vosku. Sójový vosk nečadí, hoří čistěji a pomaleji a uvolňuje intenzivnější aroma.

Kosmetika Trnka je vyrobena v ČR s vysokým podílem ingrediencí přírodního původu (až 98,71 %) a není testována na zvířatech. Originální design obalů dělá z kolekce krásný dárek pro maminku, manželku, přítelkyni i kamarádku.

Více informací na: www.manufaktura.cz
6336a84915031obrazek.png

Reklama