„České tmavé není jen pivo na chuť. Dobře se pije a je velmi osvěžující,“ poznamenává degustátorka Věra Lehovcová z Pivovaru Velké Popovice.
„V Čechách máme velmi vhodné suroviny. Tmavé pivo se vaří z více druhů sladu než většina světlých piv, třeba i ze čtyř. Pro tmavé pivo se využívají slady jako bavorský a barevný, které mu dodávají tu typickou karamelovou chuť,“ popisuje Věra Lehovcová.

Od jantarové až po neproniknutelnou čerň

Barvu tmavého piva a její intenzitu určuje kombinace sladů. Dříve se slady dokonce sušily kouřem, ale dnes už se používá jen čistý teplý vzduch. Třeba nejtmavší pivo na světě je německý ležák typu schwarzbier, skrz který nejde vůbec vidět. Český Kozel Černý je oproti němu o dost světlejší, protože se vyrábí z unikátní směsi plzeňského světlého, bavorského, karamelového a barevného sladu. Ta nejsvětlejší tmavá piva pak mohou mít barvu jako jantar.

Češi možná ani pořádně netuší, že české tmavé pivo je velice oblíbený vývozní artikl. Ve světě je pravděpodobně slavnější než doma. Když už jsme byli u Kozla Černého, ten v nedávné době získal ocenění na prestižní soutěži The International Brewing & Cider Awards 2017 v tradičně pivní Anglii a také na přehlídce Australian International Beer Awards 2017 až v daleké Austrálii.

Řezané je česká specialita

Tmavé pivo také dalo vzniknout pivu řezanému. „Nelze to ověřit, ale řezané velmi pravděpodobně vzniklo jako experiment v hospodě. V Čechách jsme historicky na výčepu měli tři piva – desítku, dvanáctku a tmavé, tak to někdo chtěl zkusit a poručil si řezané. To je stále populární i přesto, že dneska na výčepu můžete vidět 15 i více druhů piva,“ komentuje vznik české speciality sládek Vojta Homolka.

Podle některých historických pramenů má kategorie tmavých piv delší historii než piva světlá.  Česká tmavá piva jsou výjimečná také díky zemědělským podmínkám, které umožňují vypěstovat kvalitní ječmen na slad. Navíc se u nás velmi pečlivě dbá na šlechtění jeho odrůd. V Čechách má vaření tmavého piva stejně bohatou historii jako vaření světlého. Například ve Velkých Popovicích vaří tmavá piva už od začátku své existence v roce 1874.

Reklama