ka1.jpg
Jakmile je vyprodán, není už nikdy vyroben stejný. Každý pár má své unikátní pořadové číslo, každá bota má svoji jedinečnou barevnou kombinaci. Takto vznikají jedinečná díla v limitovany´ch kolekcích a s minimální ekologickou stopou. Za inovativní a kreativní přístup k podnikání byla značka také 30. března 2021 oceněna druhým místem v soutěži Creative Business Cup 2021, kterou pořádá CzechInvest.

„Chceme ukázat velky´m značkám, že existuje způsob, jak vyrábět produkty udržitelny´m způsobem vytvořením inteligentního, funkčního a zodpovědného designu.“ Eva Klabalová, zakladatelka #kavefootwear
ka4.jpg
Naprostým bestsellerem Kave jsou černé tenisky s černobílou podešví s nízkým nebo vyšším kotníkem z kolekce 55. Letošní jaro k nim přibyde varianta, kde se v podešvi objeví vedle bílé také tyrkysová, růžová, nebo žlutá. Díky použité technologii recyklace a lisování se umístění barev na podešvi liší na botě levé a pravé. Díky tomu žádná teniska není stejná a každá je originálem. V každé barevné variantě bylo vyrobeno přibližně 140 párů. Až kecky obnosíte, můžete je poslat zpět do Zlína a v Kave z nich udělají nový pár.
ka2.jpg

Materiály: Svršek: 100% bavlna
Podešev: 100% kaučuk

Vyrábí se ve Zlíně na strojích z minulého století.
Tenisky jsou veganské, s certifikátem PETA.
Cena: 2 290 Kč
ka3.jpg

Tenisky Kave je možno zakoupit na e-shopu: kavefootwear.com nebo ve čtyřech kamenných prodejnách v Praze, Brně a Zlíně. 

Příběh Kave

Značku založila v roce 2015 designérka Eva Klabalová poté, co pracovala pro velké značky z Evropy i Ameriky. Její cesta byla dlouhá, často jezdila do Asie. Designu obuvi se Eva věnuje již od svy´ch patnácti let. O výrobě bot 60a3897f403f8ka5.jpgse naučila vše, když v průběhu studia pracovala v jedné ze společností působících v areálu Baťových továren. Když začala Eva později cestovat po světě a pracovat v obuvnickém průmyslu, uvědomila si díky své zkušenosti z vy´roby, jaká je propast mezi nesmyslnými globálními pohyby zboží a zapomenutými lokálními možnostmi produkce. A rozhodla se to změnit.

Práce pro firmy, které vyrábí boty v desetitisícových nákladech jí přestala dávat smysl. Poslední kapkou bylo, když ráno vyšla na balkon a přes hustý smog a znečištění neviděla budovu na druhé straně silnice. Uvědomila si, že nechce být součástí tohoto šíleného průmyslu. Chtěla začít dělat vše jinak. Smysluplně, udržitelně a hlavně s ohledem na naše životní prostředí. Vrátila se do Čech, do Zlína, kde se narodila. Vrátila se do továrny, ve které pracovala jako brigádník už za studií. Tentoktát už ne jako pracovník, ale jako kreativní ředitelka značky KAVE.

Dnes Eva kombinuje design a technologie k vytvoření udržitelné, kvalitní obuvi a globálně mění pohled na její výrobu. Navzdory řadě světových úspěchů nezapomněla ani na rodné Česko – velkým i menším společnostem, továrnám a korporacím tu prostřednictvím svého talentu a nadšení ukazuje, že obuvnické řemeslo jde dělat jinak – lépe, uvědoměleji, s maximální snahou o udržitelnost a ohleduplnost k planetě.
Foto: Kave
60a389d980368obrazek.png

Reklama