Každý rok je to stejné. Jen co začnou prázdniny, zcela se změní i televizní program.

Neřekla bych, že jsem na televizních pořadech závislá, ale popravdě některé seriály mě baví. Na rozdíl od dětí se můj program během letních měsíců příliš nezmění. Neodjedu za babičkou ani k moři, ale zůstanu v Praze a každý den v červenci a v srpnu bude přesně takový, jako byl ten v červnu. Ale jedné změně se budu muset přizpůsobit - právě té televizní...

V létě lidé čas u televize příliš netráví a raději odjíždějí na chalupu nebo k vodě. Asi to tak bude, jen já jsem výjimka. A tak místo svých oblíbených hrdinů nejspíš opět budu sledovat již tisíckrát reprízované filmy a budu doufat, že už to všechno brzy skončí a rozjede se podzimní televizní schéma.

Co v létě? Zajděte do Baru

Ale je pravda, že například televize Prima se rozhodla zařadit do letního programu jednu novinku - reality show Bar, která se začne vysílat od 10. července. Principem pořadu je, že v baru bude celkem deset až dvanáct soutěžících trávit svůj čas. Kdokoli z veřejnosti do něj může přijít a setkat se tak se svými favority. Místem Baru bude relaxační centrum Go Žluté lázně v Praze 4.

Účastníci soutěže nebudou izolováni od ostatních, ale přímo budou muset komunikovat s hosty Baru. Nemohou však Bar opustit a společně budou využívat byt u Baru. Diváci vždy jednou týdně rozhodnou o tom, kdo z nich Bar opustí. Poslední soutěžící získá hlavní výhru. Mezi soutěžícími bude i několik známých osobností, a to Anife Vyskočilová, Agáta Hanychová, Tomáš Savka, Petra Černocká a Slávek Boura. (soutěž - 14. až přijde)

„Bar dokázal změnit televizní trh v mnoha zemích, kde se vysílal. Nemám důvod se domnívat, že by u nás nezískal minimálně stejný ohlas jako v zahraničí,“ řekl Martin Dvořák, generální ředitel televize Prima.

,,Večerní vysílání na Primě bude patřit i dalším dvěma novým zajímavým pořadům: jedním je zábavná soutěžní hra Inkognito, v níž budou čtyři VIP osobnosti hádat profesi utajených hostů. Pořadu se mohou aktivně účastnit svými tipy i diváci, kteří mají také možnost získat atraktivní výhru," řekla k letnímu programu Jana Malíková, tisková mluvčí televize Prima.

Druhou novinkou bude zábavně-soutěžní formát Vylomeniny, ve kterém spolu budou soupeřit a plnit netradiční úkoly vždy dvě zcela odlišné skupiny lidí.  

Nečekaný úspěch způsobil stěhování

Asi opravdu zajdu někam do baru, protože přes léto televize Nova nebude vysílat seriál Ordinace v růžové zahradě. Velice fikaně to však pro diváky zařídila. Osmdesátým šestým dílem, který bude odvysílán ve čtvrtek 29. července, se totiž uzavře druhá řada seriálu.

Po prázdninách bude seriálech o doktorech z malého města pokračovat třetí řadou. Ordinace v růžové zahradě během letních měsíců změní prostory, jelikož producenti z počátku nedoufali v tak velký úspěch seriálu a končí jim nájemní smlouva v těch dosavadních. Ale již od 11. července se začnou natáčet nové příběhy.

Ulice bude také odpočívat

Na dovolenou pojedou i hrdinové českého seriálu Ulice, který vysílá televize Nova. Vše vyvrcholí koncem června svatbou a znovu se hlavní postavy sejdou až těsně před začátkem školního roku.

Příběhy sousedů z jedné ulice, které korespondují se skutečnými daty, jsou na televizi Nova stále oblíbenější a doposud bylo natočeno celkem dvě stě dvacet dílů. Po prázdninách by se měla v ulici objevit nová postava – výstřední kadeřník v podání Martina Dejdara.  

Rodinná pouta, ale nezmizí

Rodinná pouta na Primě si dají prázdniny jen částečně. V průběhu letošního léta uvidí televizní diváci premiérový díl vždy jednou týdně, a to každé úterý. Od podzimu pak opět dva díly týdně.

Druhou řadu Rodinných pout začala televize Prima vysílat 7. června 2005 a její poslední díl uvidí diváci 5. října 2006.

Až od podzimu také máme možnost vidět další díly Chůvy v akci. Televize Nova rozjede třetí ročník soutěže Česko hledá SuperStar a Prima "nasadí" reality show Trosečník.

Ale je před námi ještě léto - když už na dovolenou odjedou téměř všechny seriály, snad bude venku alespoň hezky. 

Díváte se během letních měsíců na televizi méně?
Po kterém seriálu se vám bude stýskat?
Co říkáte na letní schéma českých televizí? Vyhovuje vám?

Reklama