Američani se nenechali věhlasem českého piva zaskočit a nedávno přišli s novinkou. Pivo neservírují v půllitrech, ale zmrzlé na špejli. Češi se ale nenechali zahanbit a znovu bodují. Mají totiž ode dneška výjimečné pivo. Česko se tak stalo první zemí v EU s národní chráněnou technologií.

V noci na dnešek totiž vypršela půlroční lhůta k podání připomínek ze strany členských zemí unie. Tradiční technologie, suroviny a územní vymezení pro české pivo mají už jistou ochranu v Evropské unii.

Zatímco někde vymýšlejí ovocná piva a nanuky s příchutí piva, přišel šéfkuchař Frank Morales z americké Alexandrie se skutečným pivním ochlazením. Nejde o zmrzlinu s příchutí piva, ale o skutečné zmrzlé pivo na špejli. K výrobě používá Morales jednoduchý recept. Belgické pivo s malinovou nebo švestkovou příchutí. Nalije je do nádoby, přidá špejli a nechá zmrazit. Velkou zmrzlinu si koupíte za šest dolarů, malá vyjde na čtyři.

Američani o tuto novinku málem přišli. Úřady ji na čas zakázaly, protože pivo se musí podle zákona servírovat v původním balení nebo ihned po natočení. Později bylo zase povoleno a zmrzlinové pivo nebo spíš pivová zmrzlina má nakročeno k velkému úspěchu.

České pivo by zmražené asi nechutnalo nejlíp, ale zato naše pravé chlazené pivo o dnešní půlnoci získalo právo na ochrannou známku. Tuzemské pivovary si tak mohou už chystat etikety s označením "České pivo". Slibují si od toho větší zviditelnění především na zahraničních trzích.

Na části území Německa už unie chrání pojem Bavorské pivo. A v Česku má už evropsky chráněné značky západočeský Chodovar (Chodské pivo) a oba českobudějovické pivovary - Budvar a Budějovický měšťanský pivovar.

Pijete pivo? Ochutnala byste pivní zmrzlinu, nebo u vás má stále přednost chlazené točené?

Reklama