Ve druhém ročníku České Miss zvítězila devatenáctiletá Renata Langmannová z Ivanovic na Hané. Osobně jsem se s ní setkala v pražském hotelu Marriott ve chvíli, kdy jí a dvou dalším vítězkám byla předávána cena - notebook a bezdrátový telefon. Renata se smíchem přiznala, že notebook bude používat spíše při práci než pro zábavu.

Požádala jsem štíhlou plavovlásku o rozhovor...

         

Proč jste se rozhodla zúčastnit se soutěže Česká MISS?

Když jsem se přihlásila, nenapadlo mě, že bych mohla zvítězit. Spíše jsem to brala jako dobrou příležitost k tomu, trochu se zviditelnit a případně navázat pracovní kontakty. Taková soutěž je dobrá šance, jak se v kariéře posunout o krůček dál. Určitě jsem ale nikdy nepomýšlela na to, že získám první místo.

                                                                   

Máte zkušenosti s modelingem?

Modelingu jsem se věnovala před samotnou soutěží Miss již delší dobu, ale spíše okrajově. Ve čtrnácti letech jsem začala jezdit na módní přehlídky. Ale brala jsem to jen jako přivydělání ke studiu.

 

Změnil se váš pohled na soutěž poté, co jste se jí zúčastnila?

Trochu ano. Nikdy jsem totiž nevěřila tomu, že by obyčejná holka, která nemá dobře finančně zajištěné rodiče a protekci, někdy mohla vyhrát. Teprve ve chvíli, kdy jsem vyhrála já, jsem tomu uvěřila.

                    

Jak jste doma oslavovala?

Do Ivanovic na Hané jsem se dostala až po čtrnácti dnech. Byla jsem s rodiči, babičkou, bratrem a přítelem společně na obědě. S kamarádkami jsme oslavovaly u mě doma u lahve vína. Bylo ale mnohem více oslav.

 

Dodalo vám vítězství sebevědomí?          

Určitě jsem se radikálně nezměnila. Spíše mě získání korunky potěšilo. Snažím se zůstat při zemi, protože moc dobře vím, že člověk je v jednu chvíli nahoře a v druhou dole. Především pro mě vítězství není priorita.

 

Máte v tuto chvíli pocit, že vám to i přesto v něčem pomohlo?

Určitě ano. Především mi to částečně změnilo život. Například na castingy a módní přehlídky bych do Prahy z rodných Ivanovic na Hané určitě nepřijela. Je to daleko. Teď už to není problém. Je to pro mě určitý přelom, kdy mám tu největší šanci něco dokázat a chci ji na sto procent využít.

 

Setkala jste se i s negativní reakcí na vaši výhru?

Zatím ne. Možná mají lidé málo odvahy mi něco takového říct do očít… Ale vím, že na jednoho člověka nemohou mít všichni stejný názor. A tak ani já se nemohu líbit všem. Už na začátku mi bylo jasné, že jedni mě budou chválit a jiní ani náhodou.

 

Co byste poradila mladým dívkám, které stojí před rozhodnutím zúčastnit se České Miss?

Měly by si především uvědomit, že tím, že se přihlásí, všechno začíná. Musí si ujasnit, zda to všechno, co je s tím spojené, chtějí podstoupit. Pak už se totiž může stát cokoli. Například zvítězí a pak už není cesta zpátky.

          

Novinkou pro vás je spolupráce s novináři, zvládáte to?     

Celkem jsem si na spolupráci s nimi zvykla. Snažím se k nim přistupovat jako ke svým známým.

                                                   

Už se vám stalo, že se vám tento přátelský přístup nevyplatil?

Zpočátku se mi stávalo, že jsem něco pronesla, třeba i jen z legrace a neuvědomovala jsem si, že to někdo může brát vážně. Párkrát se mi to nevyplatilo. Proto se teď snažím o to, abych se vyjadřovala přesněji.

 

Čemu byste se chtěla do budoucna věnovat?  

Především chci dostudovat Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. To je mým hlavním cílem. Co se týká práce, velice by mě zajímala zaměstnání v médiích. Láká mě televize třeba jako televizní hlasatelka či moderátorka.

 

Máte novinové články, ve kterých jste se objevila?

Takovou sbírku má na starosti moje babička. Je v důchodu a žije tím. Pravidelně listuje v obchodě novinami a časopisy a ve chvíli, kdy se tam objevím, kupuje všechno. Jsem za to opravdu ráda, jednou v budoucnu to budu u sebe mít a budu moci každému ukázat, co jsem dříve dělala.

                                             

Od koho vás nejvíce potěší, když vám řekne, že vám to sluší?

Velice mě potěší chvála mé krásy od člověka, který se denně setkává s krásnými dívkami a s modelkami.

A jaká je Renata Langmannová? Musím se přiznat, že mě překvapila. Moje představa o dívkách, které se živí modelingem a přihlásí se do soutěže Miss? Dívky, které jsou si jisté svojí krásou a mají pocit, že nic víc k životu nepotřebují. Možná některé z nich takové jsou, ale Renata Langamannová mezi ně nepatří.

Jak se vám líbí Česká Miss 2006?
Chtěla jste se někdy zúčastnit soutěže Miss?

Reklama