fb1.jpg
Luhačovická přehrada, Foto: autorka článku

Kurovický lom

Kurovický lom je přírodní památkou a najdete ho zhruba 1,5 km jižně od obce Kurovice. Barva vody se podobá modré laguně, a ještě donedávna do něj nebyl možný přístup. Potom však přešel do osobního vlastnictví a teď se zde můžete vykoupat za poplatek 50 Kč. 

Štěrkopísková jezera Ostrožská Nová Ves

Jezera u Ostrožské Nové Vsi jsou proslavené tím, že to u nich v létě žije. Naštěstí jsou tak velká, že je zde možné najít i klid. Nejčistší vodu pak nejdete ve zdejším přírodním koupališti, a to díky písčitému dnu, které funguje jako filtr. Na výběr je z travnatých, kamenitých či písčitých pláží.

Přehrada Luhačovice

Voda v přehradě Luhačovice sice podléhá poměrně rychle zkáze, ale do půlky prázdnin budete mít možnost vykoupat se v místě, kde se přenesete v čase. Na jedné straně můžete koukat na hotel ze sedmdesátých let, či se projet na lodičkách, na kterých je znát zub času. Všude je až neuvěřitelný klid a za návštěvu stojí lázeňské městečko.

fb2.jpgLuhačovická přehrada, Foto: autorka článku

Vodní nádrž Bystřička

Vodní nádrž Bystřička na Valašsku je více než sto let stará. Najdeme ji v zalesněných kopcích, kousek od Valašského Meziříčí. Na travnatých plážích rostou stromy, které poskytují příjemný stín. Pokud jste milovníci písčitých pláží, také tady jedna je. Avšak s bahnitým dnem.

Přehrada Horní Bečva

Přehrada Horní Bečva se nachází zhruba třináct kilometrů od Rožnova pod Radhoštěm. Má štěrkové dno, takže doporučujeme s sebou boty do vody. Využívá se k rekreaci a neplatí se zde žádný vstup.

Místa si můžete dohledat i na naší mapě:

Čtěte také:

Reklama