obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vodní nádrž Hostivař
V Hostivařském lesoparku v Praze najdete krásnou přehradu, která přímo vybízí k rekreaci. Jde dokonce o největší vodní plochu v Praze. Kromě normální hlavní pláže tady najdete i vyhlášenou nudistickou. Navíc každou sobotu a neděli je zde možnost hlídání dětí!

Džbán
I v přírodní rezervaci Divoká Šárka najdete dvě pláže nudistickou a klasickou. Pak že se Pražáci nemají kde koupat! Obě jsou přístupné od 10 do 19 hodin. Ta přírodní má štěrkové dno a travnaté pláže. Pozvolný přístup do vody je vhodný i pro děti.

Rybník Slatina
Ve Štěrboholech najdete vodní plochu, jejíž základy vznikly už v roce 1980. V letních měsících se zde kromě rybářů objeví i milovníci přírodního koupání. Nejlepší vstup je do vody je od hráze.

Jezero Konětopy
Jezero Konětopy je bývalá zatopená pískovna poblíž hlavní silnice mezi obcemi Konětopy a Dřísy, která slouží k potápění i koupání. Nachází se tady i malá písčitá pláž. Ale pozor! Ve vodě můžete narazit na sladkovodní medúzy.

Pískovna Dobříň
Pokud hledáte velké travnaté pláže, kde nebude hlava na hlavě, zavítejte v létě do pískovny Dobříň u Roudnice nad Labem. Dříve se tady těžil štěrkopísek, teď si tady můžete zajezdit třeba na vodních lyžích. Nebo si jen tak zaplavat v průzračné vodě.

Jezero Lhota
Koupání v jezeře Lhota je zpoplatněné, ale stojí za to. Jezero je obrovské a nachází se na něm krásné písčité pláže. Ne nadarmo se mu říká české moře nebo rovnou české Chorvatsko. Celodenní vstupné stojí 60 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti. Děti do 6 let mají vstup zdarma.


5ee9dbd14a1f4obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jevanský rybník
Krásný rybník, který obklopuje zeleň se nachází v Jevanech. V zimě se zde konají rybolovy a v létě vodní plocha ožije smíchem rekreantů. Voda se tu však poměrně brzy kazí a v půlce prázdnin už koupání raději nedoporučujeme.

Pláž u hotelu Laguna Slapy
Pokud hledáte na Slapech klidnou pláž, zkuste tu u hotelu Laguna. Není soukromá, ale je na skrytém místě poblíž obce Nebřich. Dno je navíc písčité, a tak je voda poměrně čistá po celou sezónu. Navíc si tady můžete dát něco dobrého.

Místa si můžete dohledat i na naší mapě:

780x200-banner-Kinerdyl-zena-in-CZ-05-20.jpg
Čtěte také:

Reklama