5f05b903058b8obrazek.png
Foto: Shutterstock

Olomoucký kraj

Lom u Nové vsi

V Olomouckém kraji najdeme spoustu lomů, které dříve sloužili k těžbě drob. Mezi ně patří i lom u Nové Vsi u Litovle. Jezero je dlouhé 280 metrů a je hojně využíváno k rekreaci. Jsou tu udržované čisté pláže a vidět je téměř až na dno.

Lom Výkleky

Lom ve Výklekách u Přerova je většinou obsypané lidmi. Není se čemu divit, krásná čistá a chladná voda je zde téměř celé léto a je zde i stánek s občerstvením. Když do lomu přijdete ráno, budete tady zcela samy a můžete obdivovat průzračnou vodu i krásné okolí.

Jadran

Není náhoda, že se písníku mezi Lipníkem nad Bečvou a Osekem nad Bečvou přezdívá Jadran. Místo opravdu připomíná léto na Jadranu, a to především pro krásně čistou vodu, která má zářivě modrou barvu.

Moravskoslezký kraj

Stříbrné jezero
5f05b9594a447obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ve Stříbrném jezeře, kterému se přezdívá Sádrák, se těžil od roku 1849 sádrovec. Zatopení nebylo úmyslné. Řeka Opava se do lomu dobývala tak dlouhou, až se jí podařilo celý prostor zatopit. Jde o místo opředené mnoha mýty o lidožravých sumcích, ale ani ty neodradí rekreanty od příjemné „koupačky“.

Lom Šífr

Lom Šifr dříve sloužil k těžbě břidlice, které skončila ve dvacátém století. Jezero je díky ní velmi hluboké, ale i poměrně velké. V oblibě ho mají potápěči, ale i rekreanti, kteří ke vstupu do vody využívají severní stranu jezera.

Přírodní koupaliště Balaton

Pokud jste se letos chystaly k Balatonu, ale na cestování do Maďarska se necítíte, jeďte k tomu českému. Přírodní koupaliště se s jistou dávkou fantazie tomu pravému Balatonu podobá a obklopují ho husté chráněné lesy. Opalovat se můžete na písčité pláži a ubytování se nabízí v přilehlých dřevěných chatkách.

Místa si můžete dohledat i na naší mapě:

Čtěte také:

Reklama