Královehradecký kraj

5ed7784508721obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vodní nádrž Rozkoš

Severní část nádrže je určena pro kempování a koupání, v autocampu si můžete zapůjčit loďky, vodní šlapadla, surfy a další sportovní potřeby. Kvalita vody tady bývá však ještě před půlkou prázdnin špatná.

Opatovický rybník

Takzvaný Opaťák (jinak písník Březhrad) nabízí čistou vodu ke koupání a krásné travnaté pláže. Najdete ho po pravé straně u silnice z Hradce Králové na Pardubice, mezi Březhradem (odtud druhý název) a Opatovicemi nad Labem.

Písník Rusek

Písník Rusek je vyhledávanou lokalitou ke koupání a nachází se na západním okraji obce Rusek. Díky tomu, že je část písníku zarostlá rákosem, najdou se zde místa, kde budete mít soukromí.

Ornstova jezera

Krásná Ornstova jezera jsou vodní plochy, která jsou pozůstatkem mrtvého ramene řeky Labe. Ne všude je zde možnost koupání, ale když budete hledat, najdete místo, které k tomu přímo svádí. Zbytek je zajímavý převážně z hlediska lokálního biocentra a oblíbeným místem k rybaření.

Liberecký kraj

Lom Kristýna

Lom Kristýna sice není z těch lomů, které by byly bez turistické ruchu, ale smočení zde stojí za to. Voda má totiž dobrou kvalitu leckdy až téměř do konce sezóny, a to proto, že je lom napájen čistou podzemní vodou. Kromě toho si zde můžete vyzkoušet surfování či se projet na šlapadle. Díky písčitým plážím se navíc budete cítit jako u moře.

Máchovo jezero

Mácháč je tak oblíbený, že se tady v létě téměř nedá hnout. Je tedy vhodný pro ty milovníky vody, kteří kromě koupání milují i návštěvnický ruch. Křičení dětí tu uslyšíte téměř nepřetržitě, a pokud budete chtít, můžete večer zažít i nezapomenutelný plážový večírek. Pro rodiny s dětmi je vhodná pláž Staré Splavy, kde se nachází aquapark. Z přístaviště u hlavní pláže Doksy se pořádají i výlety parníkem. Zkrátka takové malé Chorvatsko.

Rybník Věžák

Rybník se nachází u Českého ráje a všude kolem je nádherná krajina. Vodní plocha je obklopená pískovcovými skalami a díky písčitému dnu je voda poměrně čistá. Není se čemu divit, že si prostředí oblíbili i filmaři. V okolí se natáčel například Princ Bajaja nebo film Jak dostat tatínka do polepšovny. K rybníku vede žlutá turistická trasa a naučná stezka Podtrosecká údolí.

Čtěte také:

Reklama