5efc61e6c662bobrazek.png
Foto: Shutterstock

Karlovarský kraj

Lom Dasnice
Mezi Chebem a Karlovými Vary se nachází obec Dasnice, ve které najdete krásný zatopený lom. V bývalém kamenolomu byla ukončena činnost v roce 2004 a od té doby slouží k rekreaci. Voda vydrží čistá celé léto a navíc k němu lze zajet autem.

Lom Kernberg
Protože jsou podle nás lomy pro koupání tou nejlepší variantou, máme pro vás z Karlovarského kraje ještě jeden. Nachází se v Jindřichovicích u Sokolova a je jedním z těch větších. Voda je čistá, ale poměrně chladná a vzrostlé stromy poskytují příjemný stín.

Velký rybník u Hroznětína a přilehlé lomy
U Karlových varů se můžete svlažit ve Velkém rybníce, který je rekreanty velmi oblíbený. Najdete zde i několik kiosků a bister, ale voda se tu rychle kazí. Momentálně je ke koupání nebezpečná  a kvalitu vody můžete sledovat zde. Místní rádi využívají ke koupání vodu přilehlých lomů.

Ústecký kraj

Lom Karolína
Pokud hledáte koupání s čistou vodou v Ústeckém kraji, určitě zkuste navštívit lom Karolína u obce Bžany. Jde o vhodné místo ke koupání s dětmi, vstup do vody je pozvolný. Na travnatých plážích se dobře leží a díky stromům je tu i stín.

Kamencové jezero
Kamencové jezero je často nazýváno Mono lake, které se nachází v Kalifornii. Jde o malý Chomutovský zázrak. Jeho původ totiž není zřejmý, jistě však je, že je zde vysoké množství pH, za které může kyselina sírová. Živočichům neprospívá, ale blahodárné účinky na lidský organismus jsou prokázány. Dnes je celé jezero oplocené a do něj se dostanete jen z rekreačního areálu, jeho návštěva však stojí za to.

Vodní nádrž Barbora
Umělé jezero Barbora se nachází v Mostecké pánvi, severně od vesnice Oldřichov. Okolo velké vodní plochy se nachází několik pláží. Ta hlavní v sezóně praská ve švech, ale najdou se zde i místa, kde budete zcela samy.

Místa si můžete dohledat i na naší mapě:

Čtěte také:

Reklama