Jihočeský kraj

5ef3187802887obrazek.png
 Foto: Shutterstock

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno je známá tím, že jde o největší umělé jezero v České republice. Jihočeské moře leží na hranici Národního parku a CHKO Šumava, takže jde o vodní plochu zasazenou do krásné přírody. I voda je zde kvalitní a na travnatých plážích s pískem a postupným vstupem do vody se budete cítit opravdu jako u moře. Pokud toužíte po Karibiku, zajeďte na pláž Windy Point.

Pískovna Tušť

Pískovna Tušť u Suchdola nad Lužnicí je vhodná pro koupání s dětmi. Díky pozvolnému přístupu do vody se o ně nebudete muset bát, zároveň jsou na plážích i hřiště. U pískovny se lze i ubytovat, a to v kempu Tušť nebo v Autokempu u Pískovny.

Veselské pískovny

I když je v CHKO Třeboňsko rybníků mnoho, ne ve všech se lze koupat. Do některých je vstup zakázán, do jiných byste ani samy nechtěly. Ve Veselských pískovnách je však koupání radost. Najdete zde krásné pláže, ale i několik bister s občerstvením.

Staňkovský rybník

Dalším rybníkem, který stojí na Třeboňsku za to, je Staňkovský rybník. Jde o nejdelší rybník v Čechách. Najdete tady travnaté, ale i písčité pláže a plus je to, že je celý břeh obklopen lesem. Když už vás nebude bavit koupání, můžete si jít natrhat borůvky nebo brusinky.
5ef3193c75f2bobrazek.png
 Foto: Shutterstock

Plzeňský kraj

Lom v Hradci u Stoda

Bývalý kamenolom je dnes zatopený a volně přístupný. V létě bývá obsypaný lidmi, ale pokud k němu zamíříte brzy ráno nebo dopoledne zažijete parádní „koupačku“. Jestli vám společnost lidí nevadí, můžete si s nimi dát i občerstvení v tradičním kiosku.

Lom u Rábí

Pokud se chcete vykoupat v azurově modré vodě obklopené skálami, vyzkoušejte „horské jezírko“ u Rábí. Nachází se kousek od Sušice, ale koupání je zde na vlastní nebezpečí. Varovná cedule je zamazaná barvou a jezdí se sem koupat všichni. Místo na odpočinek na dece tu však nenajdete.

Přehrada Smolov

V Českém Lese se skrývá přehrada Smolov, která přímo vybízí k romantickému koupání. Když sem vyrazíte ještě před sezónou, možná zažijete i nezapomenutelné koupání o samotě. Nachází se 500 metrů za obcí Smolov, dostanete se k ní po modré turistické stezce.

Místa si můžete dohledat i na naší mapě:

Čtěte také:

Reklama