Například o Američanech se říká, že pokud vůbec znají Česko, řadí jej někam do zemí bývalé Jugoslávie, v lepším případě jsou jim povědomá jména Antonín Dvořák nebo Václav Havel. To ale tvrdí jen zlí jazykové. Znají totiž i řadu jiných tváří z českých koutů. A to tváře krásné, jemné, něčím zajímavé. Tváře českých topmodelek.

Svět módy si zvyká na nová jména slovanského původu. Chtělo by se říct, že mladičké tváře nahrazují již okoukané. Nebyla by to ale pravda. Ani ty, které dalece překročily třicítku, nejsou na odpis.

Na snímku Petra Němcová
Tak třeba Pavlína Pořízková (43) má ve světě modelingu neotřesitelné postavení. Je první modelkou na světě, které se začalo říkat supermodelka. A nabídky se jí stále jen hrnou.

Spolu s Danielou Peštovou, Veronikou Vařekovou či Petrou Němcovou dosáhla na jednu z nejvyšších met. Objevila se na titulní straně plavkového vydání magazínu Sports Illustrated. Modelka, která toho dosáhne, bývá jen stěží na odstřel.

Pořízková, která se už v roce 1987 objevila na stránkách časopisu Playboy, loni nahradila v porotě prestižní americké soutěže America´s Next Top Model ikonu 60. let Twiggy (58).

Když před více než týdnem probíhala česká premiéra nové bondovky Quantum of Solace, nedorazila sice představitelka bondgirl Olga Kurylenko, to ale návštěvníkům nějak nescházelo. Zřejmě mnohem působivěji než by se to podařilo agentově superkrásce zazářila Daniela Peštová (38), která dorazila s přítelem, zpěvákem P. Haberou. A jak je na tom údajně čerstvě těhotná, už dvojnásobná maminka? Modelingem stále vydělává statisíce dolarů ročně.

O Evě Herzigové (35) se stále píše jako o královně českých topmodelek. A i v jejím věku je molo jejím životem. Je tváří luxusních značek Louis Vuitton, Roberto Cavalli nebo Chopard. Je matkou ročního syna George, kterého má s italským podnikatelem Gregoriem Marsiajem. Módní svět na její tvář v žádném případě ještě nechce zapomenout.

Fenomén českého topmodelingu má jméno Tereza Maxová (36). Zatímco v Česku se lidé přeli, nakolik je hezká a nakolik pouze zajímavý typ, svět jí ležel u nohou. A ještě ze hry vyřazena nebyla. Proč by si ji jinak královna mezi vůněmi Oriflame zvolila jako svou tvář místo nějaké dvacítky, jejíž úsměv je dnes v kurzu, a zítra na ni svět mody zapomene…

Štafetový kolík už přebírají další Češky…
Hana Soukupová (22), žijící trvale v New Yorku, je jednou z deseti nejlépe placených světových topmodelek. Přitom vlastně ještě patří mezi mláďata. Byla tváří celosvětové kampaně značky Gucci, pravidelně předvádí pro Donatellu Versace. V současnosti je původem Karlovaračka tváří reklamní kampaně na minerální vodu Mattoni.

O Lindě slyšíme. A ještě uslyšíme...
Její jméno ještě v českých médiích není tako skloňováno jako jména předchozích. To ale neznamená, že už nepatří Linda Vojtová (22) mezi nejúspěšnější české modelky.

Tak jen pro připomenutí - už v patnácti letech se stala vítězkou celosvětového finále Elite Model Look. Okamžitě začala pendlovat mezi Prahou a New Yorkem. Získala přezdívku Baby Gisele, protože je podobná nejdražší topmodelce světa Gisele Bundchenové. Její fotografie zdobily titulní strany časopisu Vogue a byla tváří značek Max Mara, Armani nebo La Perla…

Jmen českých krásek z mol, kvůli kterým se i otrlým návrhářům, špičkovým fotografům nebo manažerům agentur zatají dech, je samozřejmě mnohem, mnohem více...

Jaká česká topmodelka vám přijde nejpřitažlivější či nejzajímavější?

Reklama