Včera ve zprávách na Nově upozornili na pomlouvačnou chorvatskou písničku o našich dívkách - kousek pustili, i s textem. Jde o typický cajdák, který uráží naše děvčata, že se neholí v intimních partiích. Komentoval to i Tomio Okamura za naše cestovky, že jde o hloupou až drzou písničku, a Chorvati by si měli uvědomit, že čeští turisté je živí. Neslyšeli jste to včera?

Gerda


Děkujeme, Gerdo, za příspěvek, posíláme za něj malý dárek :-).

 

 

 

 

Komentáře k drzé písničce jsme našli zatím pouze na stránkách TV Nova a v internetové diskuzi. Písnička se stala v Chorvatsku doslova hitem a bouří se proti ní především asociace českých cestovních kanceláří a agentur. V písni se především zpívá o tom, že si Češky neholí intimní partie a chodí klidně s „bobry". Vzhledem k tomu, že Chorvatskou ročně navštíví kolem 800000 Čechů, zřejmě nemají dojem, že by tato píseň nějak významně příliv turistů z naší země ohrozila.

Ukázky písně převzaté z článku TV Nova www.nova.cz

Na písečném pobřeží jsme se chtěli milovat, ty malá Češko, ty jsi mě svedla k hříchu. Všechno bylo krásné... "

Co to máš mezi nohama, co to máš mezi nohama? Co to máš za monstrum? To nejsou chloupky, to je les... "

Co nám k tomu řekl tiskový mluvčí asociace cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura?

Za naši asociaci je třeba říct, že je to skutečně hloupé, drzé a trapné. Nechápu to. Chorvaté žijí z cestovního ruchu, jsou na něm závislí."

Několik dalších argumentů tiskového mluvčího Tomiho Okamury, proč by se Chorvaté měli v tomto směru krotit:

Je to v podstatě rozvojová země, která má problémy při vstupu do EU.

Češi jsou třetí v počtu turistů, kteří tuto zemi každoročně navštíví.

Českých turistů začíná ubývat - letos jich bylo kolem 730 000, což je o 150 000 méně než v minulém roce. Naši turisté začínají vyhledávat vzdálenější destinace, anebo volí stále častěji tuzemskou dovolenou. Proto by měli Chorvaté spíše vylepšovat služby, aby si zachovali počet návštěvníků.

Na závěr pan Okamura dodal, že se píseň opravdu dotýká velmi citlivých míst :-)) a že se asociace jednoznačně postavila za Češky. Chorvaté by si měli uvědomit, že jejich starší ženy často připomínají ženy bývalého východního bloku."


Co si o tom myslíte?  Slyšeli jste celé znění písničky?
Reklama