Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství připravilo další ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na podporu českého venkova.

Pro veřejnost se během léta otevřou čtyři farmy v různých krajích České republiky a Národní zemědělské muzeum v Praze. Pro návštěvníky připraví nejen zábavný program, ale také mnoho zajímavých informací o životě na farmě a vzniku kvalitních regionálních potravin. Letošní Farmářské slavnosti budou zahájeny 16. července na Vsetínsku na Ekofarmě Agrofyto – Lidečko.

„Farmářskými slavnostmi chceme lidem přiblížit rodinné hospodaření a život na venkově. Jsou to totiž právě farmářské rodiny, které v poslední době vytvářejí a výrazně zlepšují image českého venkova i českých potravin. Stále více lidí chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit,“ zve na slavnosti ministr zemědělství Marian Jurečka. 

První z farem leží v malebné vesnici Lidečko v hornaté oblasti Valašska a zaměřuje se na produkci mléka a hovězího masa v BIO kvalitě. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku masných plemen Limousine a Simentál, mléčného Holštýnského skotu a další hospodářská zvířata. Jsou připraveny tematické hry a soutěže a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Nebude chybět hod lasem ani simulátory dojení krávy a jízdy na býkovi. Budete moct proniknout do celého procesu výroby mléčných bio výrobků a podívat se do prostorů farmy, které udělil Nadační fond Bartákova hrnce ocenění za dlouholetou práci v souladu s přírodou „Nejlepší ekozemědělec roku 2009“.

telatko

Zdroj foto: Shutterstock

Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov. Cílem je ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání, že současní zemědělci žijí v atraktivním prostředí a používají špičkovou moderní techniku. Projekt má přiblížit, jak se žije na venkově, jak se vyrábí potraviny a jak vypadá dnešní moderní farmář, aby při volbě svého budoucího povolání děti zvažovaly i zemědělské profese a měly o jejich náplni co nejlepší představu.

Další Farmářské slavnosti se konají:

23. 7. – Ekofarma Bošina (Královéhradecký kraj)

30. 7. – Biofarma Belina (Karlovarský kraj)

20. 8. – Biodynamický statek Bemagro (Jihočeský kraj)

24. 9. – Národní zemědělské muzeum Praha

Vstup na akci je pro návštěvníky zdarma.

Více na www.farmarskeslavnosti.cz

Reklama