Kdo by neznal českou pověst o kněžně Libuši a Přemyslu Oráčovi. Nyní nás čeká její filmové zpracování. Bohužel českých herců se tam moc nedočkáme, protože koprodukci filmu zajišťuje firma Constantin Werner Films, roli Libuše bude hrát Američanka Winter Ave Zoli a Přemysla Oráče dokonce Maďar Csaba Lucás. Natáčení filmu pod názvem Koruna Vyšehradu začne v září a s premiérou se počítá až příští rok.

Winter Ave Zoli má sice otce Čechoslováka a své dětství částečně strávila v Praze, ale původem je z Pensylvánie. V Česku strávila 4 roky svého života a chodila tu i do školy. Tato křehká dívka chodila na kurzy thajského boxu k trénérovi Petru Macháčkovi, jezdila na koni a zkoušela hrát. Mezi její herecké úspěchy patří například nepatrná role ve filmu Liga výjimečných, ze kterého ji nakonec úplně vystříhali. Dále také Hellboy či Tristan a Isolda. Role Libuše bude její první hlavní role ve filmu.

Režisér filmu Constantin Werner natočil zatím jediný film Dead Leaves, který líčí, jak hrdina zešílí, když veze rozkládající se mrtvolu své dívky z New Yorku do Západní Virginie. Film Koruna Vyšehradu by měl představit příběh klasického milostného trojúhelníku za éry nástupu Přemyslovců.

Ovšem začínám se trochu bát, co vznikne z naší pověsti pod taktovkou někoho, kdo natočil předtím jen takovýto film.

Máte také obavy, že to bude jen spousta krve a speciálních filmových efektů? Co si myslíte o tom, že Libuši má hrát Američanka? Jste klasický vlastenec, kterého toto rozčiluje, nebo je vám to vcelku jedno?

Reklama