Vlny Karibského moře olizují pláže, jejich šum se tak nádherně poslouchá a mojito v ruce jen umocní příjemné prožitky posledních prosincových dní…

Luxusní hotel v Alpách, z jehož oken jde vidět jen na metr. Sněží a sněží. To ale nevadí, vůně punče se táhne salonem a láká k posezení u vybraného štědrovečerního menu…

Myslíte, že takové je ideální prožívání Vánoc českými celebritami a známými tvářemi? Zapomeňte. I když na to mnozí z nich nepochybně mají, nejsou o nic méně tradiční než jakýkoliv Čech. A Češi mají nejraději tradiční pojetí Štědrého večera nejlépe v užším rodinném kruhu…

Malý velký muž, herec Jiří Krytinář, bude na Vánoce s rodinou. Sebere manželku a dceru a vyrazí k jeho mamince do Turnova. „Tam strávíme Štědrý den. S kaprem, salátem, cukrovím a dárky. Nic převratného, stará dobrá klasika,“ řekl.

Svátky zklidní duši nenapravitelného bouřliváka Sagvana Tofiho. Vánoční dny stráví na chatě po babičce u Karlových Varů, kterou nedávno zrekonstruoval jeho bratr. Ten si v lázeňském městě našel děvče a letos se jim narodila dcera Vaneska. A na svoji devítiměsíční neteř se zpěvák, herec a moderátor těší. „Nemůžu se těch Vánoc dočkat, bude to úplně něco jiného než obvykle. Nebudeme v Praze, ale všichni, poprvé i Vaneskou, na té chalupě,“ prozrazuje Tofi.

Kvůli dítěti se mnohonásobně více na svátky těší i herec Martin Zounar. „S přítelkyní Simonou budeme prožívat nejkrásnější Vánoce – společně s naším miminkem,“ říká s nadšením. A nebude to jediné batole jejich Štědrého večera. „Možná s námi bude i Simončina sestra s devítiměsíčním klukem,“ dodal. Natolik si chce letošní svátky užít, že od 19. prosince nebude pracovat. „Až do 5. ledna příštího roku jsem si udělal volno. Už se ho nemůžu dočkat,“ prozradil.

Dítě bude hlavní téma letošních dní klidu a pohody v rodině Vikyho ze Sněženek a machrů Jana Antonína Duchoslava. V polovině ledna se totiž herec poprvé stane tátou. Samotný průběh Štědrého večera bude v širším kruhu rodiny a tradiční. „Polévka, kapr, řízky,“ poznamenal. A i když si na sladké obvykle nepotrpí, vánočním cukroví se i tentokrát zřejmě přejí.

Moderátor Vladimír Hron je ve svém okolí pověstný tím, že nákupy vánočních dárků nechává doslova až na posledních chvíli.  „Jsem ten typ člověka, který 24. prosince ve tři hodiny odpoledne jde a koupí všechny dárky najednou a všichni mu pak říkají, že to je přesně to, co potřebovali. Když přemýšlím zbytečně dopředu, stejně na nic nepřijdu,“ směje se Hron, který bude trávit Štědrý večer ve svém rodném Mostě. „Zavřu se doma se svými dětmi, zazpíváme si koledy, překrojíme jablíčka, pustíme skořápky, dáme jeden talíř navíc, rozbalíme dárky a jako každý rok se strašně přejíme,“ předpovídá typický Hronovský vánoční scénář.

Rybí polévka, smažený kapr a bramborový salát. Vánoční menu Kateřiny Brožové a její dcery Kačenky. „Vždycky napeču, navařím, nazdobím a pak slavíme s mými rodiči,“ říká Brožová a chlubí se, že peče velmi dobré cukroví. „Největší úspěch mívají vanilkové rohlíčky. Dělám to od dětství, bavilo mě to vždycky víc než maminku. Na vánočním cukroví si hodně zakládám, a navíc ho strašně ráda jím,“ dodává.Pro Romana Vojtka budou Vánoce letos výjimečné. „Budu je poprvé trávit, jak se říká, ve svém. V novém domě, do kterého jsme se s přítelkyní Terezkou letos přestěhovali. Rozdáme si dárky, a pak pojedeme k jejím rodičům na večeři, kde se potkáme i s další rodinou,“ popisuje.

Stejně jako Vladimír Hron, i Vojtek dohání nákupy dárků na poslední chvíli. Ovšem ne tak v extrémním pojetí. „Většinou to stihnu tak čtrnáct dní před Štědrým dnem,“ upřesňuje.Vánoce známých tváří, o nichž jste už na Ženě-in mohli číst:

Bývalá Miss World a modelka Taťána Kuchařová se chystá na Vánoce za rodiči. „Miluji tradice, miluji Vánoce, jsou to svátky klidu. Navíc třiadvacátého mám narozeniny, jsem ráda, když se všichni sejdou a mám kolem sebe své milované lidi. Kde jinde je trávit než doma?“ Řekla v rozhovoru Vánoce s Taťánou Kuchařovou.

Ani konzervativně založený politik, prezident Václav Klaus, a jeho žena Livia se nebudou nijak vzdalovat od tradic českých Vánoc. „Vánoce oslavíme s celou širokou rodinou, bude nás kolem třiceti,“ uvedla první dáma v rozhovoru Na pečení už mám pomocníky. Prozradila také, že jejich posezení se ponese v duchu muzicírování. Téměř každý si přinese nástroj. „Zpíváme koledy,“ vysvětlila. A všichni budou chroupat vanilkové rohlíčky a další cukroví, které ona napeče. I když ne sama, jak přiznala: „Vždycky jsem o Vánocích pekla jako všechny ženy. Posledních několik Vánoc na to mám pomocníky.“

Reklama