la4.jpg
Foto: Profimedia

Sara Sandeva
Pětadvacetiletá česká herečka s makedonskými kořeny, která už nějakou dobu randí s hercem Jakubem Prachařem, má na svůj věk neobyčejně vytříbený módní vkus. Chodí oděná velmi elegantně a žensky. Často ji obléká původem Arménka návrhářka Hermine Khalaf Pogosyan, která má v Česku svůj ateliér. Šaty jí šije a navrhuje dokonce na míru. Šaty na snímku, v nichž vyrazila na premiéru komedie Buď chlap! jsou ovšem od Diora.

Jitka Schneiderová
Oblíbená česká herečka, která nedávno nastoupila do seriálu Ulice, oslavila v březnu kulatou padesátku. Dlouhá léta patří k nejlépe oblékaným ženám v českém šoubyznysovém rybníčku a nevíme, co by se muselo stát, aby na veřejnost vyrazila v něčem nevkusném. Skvěle zvládá červené koberce, ale i běžné pochůzky nebo třeba návštěvu kina. Kupříkladu na červený koberec loňského karlovarského festivalu vyrazila v poutavém modelu od Ivany Mentlové. Často ovšem obléká i šaty od návrhářky Zuzany Kubíčkové. 

Monika Marešová
Jestli se někdo v módě opravdu vyzná, potom je to modelka a manželka moderátora Leoše Mareše. Ráda se halí spíše do neutrálních barev, jako je šedá, béžová, bílá nebo černá. Zdánlivě omezená barevná paleta ovšem neznamená, že by její modely působily nudně. Ba naopak Monika je stylová za každé situace. A i obyčejné džíny a bílé tričko umí dokonale prodat a vypadat jako bohyně.

Jana Plodková
Citem pro módu a zálibou v designu je známá také blonďatá česká herečka. V rozhovoru pro iDnes prozradila, že móda je pro ni základním a důležitým komunikačním prvkem s okolím. V jejím šatníku převládá hlavně střídmost a najdeme tam například hodně bílých košil. Preferuje jednoduché kusy oblečení, které lze lépe kombinovat se zajímavými brýlemi či kabelkami. Na letošní České lvy vynesla krajkový model od Zuzany Kubíčkové.

Hana Vagnerová
V posledních letech platí za módní ikonu také věčně usměvavá herečka, která bývá označována za českou Julii Roberts. V soukromí preferuje sportovní styl oblékání a pohodlí, nejčastěji má na sobě mikinu s kapucí, džíny a tenisky. Na červený koberec se ale umí pořádně vyparádit a v šatech a podpatcích být za elegantní a šik dámu. V třpytivých šatech ve stylu disco koule vyrazila na karlovarskou premiéru filmu Hranice lásky.

Eva Pavlová
Zatímco předchozí ženy se mezi módní ikony řadí už několik let, nová první dáma Česka zatím neměla tolik prostoru na sebe upozornit. Z jejích několika prvních modelů v nové funkci je ovšem patrné, že nás bude reprezentovat víc než vkusně. O její oblékání se stará návrhářka a stylistka Eliška Pivcová, která uvedla, že šatník první dámy bude zářit barvami a zatím to tak skutečně je. Barevným modelům, které zatím vynesla nejen v rámci státních návštěv, nechybí elegance, ale Eva Pavlová v nich zároveň působí i velmi svěže. 

Zdroje: Instagramy celebrit, autorka článku, iDnes, Elle, Profimedia

Čtěte také: