Končí doba souboje idejí, nastává střet pohledných tváří! I tak by se dal charakterizovat nárůst pohledných političek na kandidátních listinách do eurovoleb. Mezi největší krasavice už zdaleka nepatří europoslankyně Jana Bobošíková, jejíž stylista při focení vždy odvedl dobrou práci.

Nelze přehlédnout, že na volebních plakátech, letácích, ve stranických i nestranických tiskovinách se stále častěji objevují dvacátnice, třicátnice. A na nich neschází svůdně poodhalený dekolt, milý až smyslný pohled a úsměv, dobrá práce kosmetičky, působivý postoj…

Do europarlamentu se tedy derou mladé líbivé tváře. Pro příklad jsme jich pět vybrali a vy posuďte, zde se lídrům stran daří dobře volit. A napište, které z nich byste věnovala titul euromiss. Kromě vzhledu jsme jako kritérium vybrali kandidátky do 40 let. Nevešla se tak třeba jedenačtyřicetiletá Markéta Reedová ze SNK Evropští demokraté, ačkoliv ta bývá označována přinejmenším za pohlednou političku.

Kateřina Klasnová (31), Věci veřejné

Kateřina Klasnová

Andrea Češková, (37), ODS

Andrea Češková

Lenka Andrýsová (24), Věci veřejné

Lenka Andrýsková

Kateřina Konečná (28), KSČM

Kateřina Konečná

Eva Palatová (30), SNK Evropští demokraté

Eva Palatová

Odměna pro euromiss, která si svým vzhledem pomůže k přízni voličů:

Hrubý plat europoslance - 207 000 korun
Diety za den zasedání - 7750 korun
Náhrady na kancelář - 110 000 korun
Náhrady na dopravu - 25 000 korun (pokud pojede do Bruselu dvakrát měsíčně vozem)
Na platy asistentů - 458 250 korun
Průměrný měsíční příjem europoslance - 483 400 korun (pokud stráví na zasedání 15 dní z měsíce)

Kandidátky: Vzhled nerozhoduje

Samy kandidátky však vliv svého atraktivního vzhledu negují, přinejmenším tvrdí, že není tak rozhodují, a ony na něj nesázejí.

„Nepochybně platí, že na upraveného politika se dívá lépe než na toho, kdo o sebe nedbá. Na druhou stranu by ale volbu lidí neměl ovlivňovat pouze vzhled. Důležité by pro ně mělo být, co má v hlavě, mělo by to být tedy spíše o intelektu, korektním přístupu, morálních zásadách…“ uvedla pro Ženu-in Kateřina Klasnová.

 „To není o kráse, ale o sympatiích. Pokud u voličů nějaké vzbuzuji, tak jsem jedině ráda. O nevýhodách nevím. V ODS se nedbá na to, jak vypadáte. Svoje místo si musíte tvrdě vybojovat,“ řekla už dříve pro Blesk Andrea Češková.

I konzervativní kancléřka Merkelová odhalila dekolt

Když německý týdeník Stern před rokem zveřejnil fotografie německé kancléřky Angely Merkelové, jak vystupuje z auta s hlubokým výstřihem, vyvolalo to velké debaty o soudnosti, o tom, jak se mají političky oblékat a kam až může odvaha v oblékání zajít...

Vyvolalo to však také ostrou reakci samotné Merkelové. Výstřih podle ní vyvolal takovou debatu jen proto, že v Německu je v čele vlády žena: „Rozhodně by to nevedlo k takovým diskusím u muže," dodala kancléřka.

Dříve byla konzervativní kancléřka spíše terčem posměchu kvůli svému podle komentářů nevhodnému účesu a špatnému vkusu při výběru oblečení.

Zvolíte euromiss Ženy-in? Dokáže i vás třeba jen nepatrně v podpoře politika ovlivnit vzhled?

Reklama