Mezi českými výrobky do koupelen se jedná o jeden z nejoceňovanějších, umyvadla Moon už letos získala mezinárodní cenu iF Design Award a jako ojedinělý zástupce masově dostupných produktů se umyvadla Moon vloni propracovala i do nominací na cenu Czech Grand Design.

 5acdd1854b274obrazek.png
Umyvadla vyrobená z litého mramoru podle originální myšlenky designéra Kryštofa Nosála zaujmou ucelenou koncepcí pěti různých modifikací tvaru kruhu. Autor vytvořil subtilně působící trendová umyvadla na desku, která reflektují potřeby různých druhů prostorů a poskytují výjimečnou svobodu při zařizování interiéru. „Dovolí zákazníkům různorodě je kombinovat s deskami pod umyvadla, nábytkem na zakázku nebo z nich udělat třeba volně stojící solitér,“ dodává autor Kryštof Nosál.

Historie designérské soutěže založené v německém Essenu sahají až do roku 1955. Přihlášené produkty posuzuje odborná porota složená z nezávislých designerů, pedagogů a odborných žurnalistů, kteří měli za úkol posoudit 6 300 přihlášených produktů podle kritérií inovativnosti, ergonomie, funkčnosti, životnosti, ekologické zodpovědnosti, ale i symbolické a emocionální stránky jednotlivých výrobků. Přihlášky do nejnovějšího ročníku soutěže přišly z 59 zemí celého světa.

Reklama