V sobotu 4. května otevřela Česká televize opět po několika letech své brány a u příležitosti šedesátého výročí vzniku televizního vysílání nabídla návštěvníkům pohled do zákulisí. Mezi rekordním počtem šestnácti tisíc lidí jsme byli i my.

S kolegyní Klárkou Wimmerovou jsme si neřekly: „Co s načatou sobotou“, ale rovnou jsme věděly, že ji využijeme k prohlídce pražských Kavčích hor, místa, kam se hned tak nedostaneme. A když už, tak určitě ne do míst, které byly v rámci Dne otevřených dveří zpřístupněny.
Jak jsme byly s prohlídkou spokojeny, co nás zaujalo, a z čeho jsme byly naopak zklamané, anebo i to, kdo si na nás udělal chvilku čas, to se dozvíte v následující reportáži.

SEDEs

Letošní Den otevřených dveří byl právě v roce významného životního jubilea výjimečný. Poprvé se otevřely brány studií ve všech budovách České televize, tedy v Praze, v Brně i v Ostravě.
Celkový počet návštěvníků dosáhl rekordního čísla 21 tisíc. V Praze se přišlo podívat 16 tisíc lidí, regionální studia navštívilo dalších 5 tisíc lidí.

Tak zase někdy příště - třeba u stého výročí vysílání :)

foto: Saša Stušková, Klára Wimmerová a náhodní kolemjdoucí

Reklama