5f6c99f793668obrazek.png
Písečný přesyp u Vlkova je přírodní rezervací na Třeboňsku o rozloze necelého hektaru. I když je tato chráněná oblast veřejnosti nepřístupná, byla zde zavedena trasa žluté turistické značky vedoucí z Veselí nad Lužnicí. Nenáročná cesta tvoří osmikilometrový okruh s 14 informačními tabulemi rozmístěnými u pěti jezer, která vznikla po vytěžení písku v druhé půlce minulého století.
5f6c9a03ed114obrazek.png
Za písečnou dunou se vydal i cestovatel a influencer Jakub Mařík, aby viděl a zažil #světovéČesko. „Písečný přesyp na fotkách, které jsem našel online, nevypadal nic extra, ale naživo to nakonec byl jeden z nejzajímavějších tuzemských objevů nejen tohoto výletu, ale i letošního roku. Místo je ukryté v kukuřičném poli nedaleko Vlkovské pískovny, je obklopené borovicemi, můžete si tu nasbírat hrst ostružin a pak sednout do písku nebo na pařez (otevřít si plechovku) a kochat se při západu slunce,“ uvádí Jakub na svém profilu na Instagramu.
5f6c9a22d573bobrazek.png

Za světovými zážitky nemusíte cestovat daleko. Všechny je najdete v Česku! Tipy na zajímavá místa najdete na CRAFT.STAROBRNO.CZ
5f6c9a3ad76dfobrazek.png

Reklama