Hostel je označován za nejhrůznější film posledních deseti let. Dva kamarádi z americké vysoké školy se v něm vypraví napříč Evropou. Dostanou se až na Slovensko. Seznámí se zde s dvojicí krásek. Najednou se však vše obrací a oni se ocitají ve světě organizovaného mučení a vraždění.

Quentin Tarantino si scénář Eli Rotha oblíbil do takové míry, že se ihned rozhodl zaštítit Hostel svým jménem a připojil se k produkci jako vedoucí výroby.

Pokusný králík Tarantino

Dokonce ve chvíli, kdy ho Roth požádal o radu, byl Tarantino ze scénáře doslova nadšený. „Začal vykřikovat něco jako: Tohle musíš napsat! To je nejděsivější námět na horor, jaký jsem slyšel za posledních pár let! Zapomeň na všechno, co máš kde rozděláno, a OKAMŽITĚ se do toho pusť!“ vzpomíná Roth.

Roth se nechal strhnout Tarantinovým nadšením a námět na film, který měl uložený několik let, dokončil. "Bylo úžasné mít za poradce i pokusného králíka někoho jako Quentina. Psal jsem skoro 20 stránek denně. Nemohl jsem přestat," říká Roth.Do hlavních rolí Paxtona a Joshe, kamarádů z vysoké školy, byli obsazeni američtí herci Jay Hernandez (např. Světla páteční noci, Okrsek 49) a Derek Richardson (Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda). Ve filmu si zahráli i čeští herci, mimo jiné Jan Vlasák a Barbara Nedeljáková.

Červený koberec před Slovanským domem 

Slavnostní premiéra amerického hororového trháku proběhne 21. února v Praze v hollywoodském stylu. Nebude chybět ani populární "červený koberec".Účast na premiéře v multiplexu Palace Cinemas Slovanský dům přislíbili režisér filmu Eli Roth, česká herečka žijící v USA Barbara Nedeljáková a islandský herec Eythor Gudjönsson.  

Film, který stál 4,5 milionu dolarů, zatím vydělal přes 100 milionů. Quentin Tarantino označil Hostel budoucností hororu. V Čechách má premiéru 23. února.A co vy, těšíte se na tento film, ve kterém zazní hity Michala Davida či Miro Žbirky? Máte ráda horory? A co Quentin Tarantino podle vás - oblíbenec, nebo blázen? 
 

Reklama