Stala se nejkrásnější dívkou Česka a svého titulu si prý velmi užívá. Jenže ne všichni Andree Bezděkové (21) vítězství přejí, a tak musí čelit i negativním komentářům. Jak se s nimi vyrovnává a proč se nechce kvůli lidem měnit?

Jako Česká Miss máš hodně povinností. Dokážeš si vůbec při tom shonu svého titulu užívat?
Já si to užívám od samého začátku, neustále. Musím říct, že ve skvělém rozpoložení jsem už od chvíle, kdy jsme s ostatními finalistkami odjely na soustředění do Thajska. Každý den se něco děje, ale mně to hrozně vyhovuje. Mám moc ráda, když je program nahuštěný a každých půl hodiny jsem někde jinde.

Kolikrát už jsi stihla své vítězství oslavit?
Oficiální oslavy s rodinou byly hned dvě. S kamarády slavím tak nějak příležitostně. Když na sebe někde narazíme. Teď ale chystám kolaudačku nového bytu.

andrea3

Už ses tam zabydlela?
Včera večer jsem si nastěhovala první věci. Teď tu sedím, před tou velkou televizí, a kochám se.

Je to tvé první samostatné bydlení?
Co se týče vlastního bytu, tak ano. Ale jinak za samostatné bydlení považuji i kolej, kde jsem byla rok. A posledního půl roku jsem bydlela u přítele.

Takže teď máte každý svůj byt. Uvažujete o tom, že se do jednoho z nich sestěhujete?
No, je to v horlivé diskuzi. Zatím jsme každý ve svém, ale já mám v plánu bydlet pohromadě. Na druhou stranu, vždycky není na škodu jen se navštěvovat. Někdy to vztahu prospívá. Ale neříkám, že bych to takhle vydržela dlouhodobě. Když usínám, chybí mi tu.

misssCO MÁ RADĚJI?

Poznejte Andreu Bezděkovou v sedmi rychlých otázkách a odpovědích.

Kočka, nebo pes?

Pes. Mám dva doma a nevyměnila bych je za nic na světě.

Káva, nebo čaj?

Čaj, kávu nepiju. A když, tak jen se spoustou mléka.

Ráno, nebo večer?

To je sporné. Asi večer, ten je mírumilovnější. Ráno bývá člověk tak trochu kakabus.

Šaty, nebo kalhoty?

Kalhoty! Ráda se cítím pohodlně.

Podpatky, nebo kecky?

Kecky, jsem sportovec. Podpatky volím, jen když musím, třeba na plesy a podobné záležitosti.

Řasenka, nebo rtěnka?

Ty brďo… Musím přiznat, že nějaké věci se u mě změnily, takže teď už musím říct, že rtěnka.

Opera, nebo balet?

Mám ráda tanec, takže rozhodně balet. Ten je obdivuhodný.

Zpátky k titulu. Poznávají tě už lidé na ulici?
Když jsem doma v Náchodě, tak samozřejmě všichni vědí. A to mě hrozně těší, protože jsem tu zatím měla samé kladné ohlasy. Lidé za mnou chodí a gratulují mi. Tady v Praze to tak není. Občas na mě sice kouknou nějaké mladé holky a šuškají si, ale nikdo za mnou zatím nepřišel. Na takovou anonymitu ale hodně sázím. Neřeším malování, vlasy, prostě vyrazím tak, jak zrovna jsem. Spoléhám, že mě zatím nikdo nepozná.

Na co se momentálně těšíš? Nějaké focení, přehlídka…
Jednu přehlídku už máme za sebou, pro Roberta Cavalliho. To byla zároveň moje úplně první přehlídka v životě. Vyšel na mě zrovna velice extravagantní kousek, takže jsem si připadala zvláštně. Ale byl to zážitek a strašně mě to bavilo, ta atmosféra, hudba. Tak jen doufám, že bude více takových příležitostí.

andrea2

Zvládla bys i přehlídky spodního prádla?
Já se snažím pro své tělo něco dělat, hýbat se. A myslím si, že je to i docela znát. Takže z toho bych obavy neměla. Ale přece jen je to spodní prádlo, to má pro mě úplně jiný význam, než když mě někdo oblékne do plavek. Upřímně, nevím, jestli bych úplně svolila k předvádění nějaké průsvitné krajky. Na druhou stranu, přehlídky spodního prádla k modelingu patří.

Nakousla jsi, že jsi spokojená s postavou. Co pro to děláš?
Hodně se věnuji tenisu. Mým osobním koučem je můj taťka. Ale protože na to mám čas jen o víkendu, doháním to v týdnu posilovnou a jógou. Ráda bych začala chodit i na nějaké taneční hodiny, protože právě po nich už se mi stýská.

Hodně pohybu jsi měla i ve sportovní škole. Pokračuješ v ní vůbec?
Jsem šťastná, že mi ve škole udělili výjimku, abych mohla studium v prvním ročníku přerušit. Teď bych ji vůbec nestíhala. Ale určitě se tam chci vrátit. Už jen proto, že bych jinak měla jen gympl. Po něm vysokou školu rozhodně potřebuji.

Čas ti jistě zabírá i příprava na Miss Universe, i když je do této soutěže dost času.
Především si chci zařídit lekce angličtiny, protože vím, kde mě svrbí pata, jak se říká. Tu musím doladit. Ale na rozdíl od Miss Earth a Miss World, které mají ekologický a charitativní podtext, je tato soutěž zaměřená spíše na osobnost a vzhled finalistky. Miss Universe musí být krásná žena, která ví, jak se co nejlépe prezentovat. Je to i o sebevědomí.

andrea1

A s tím jsi na tom jak?
Nejsem ten typ, kterému by po zvolení Českou Miss rázem stouplo sebevědomí do velkých výšek. Není to zkrátka věc, která se stane lusknutím prstů. Člověk se z minuty na minutu úplně nezmění. Takže i na něm musím zapracovat. Zvláště poté, co se mi ho v poslední době snažilo dost lidí setřást.

Čeho se chceš jako Česká Miss vyvarovat?
Asi takových těch faux pas, třeba na večírcích. Nedokážu si představit, že by se na stáncích objevily plátky s fotkami, jak se válím někde pod stolem.

Co pro tebe, jako Českou Miss, bylo zatím nejtěžší?
Asi obhájit si to, jaká jsem. A že není moje vítězství taková ostuda, jak si někteří myslí. Jsem v projevu zkrátka dost svá. Ze začátku jsem měla hrozný strach, že mě bude chtít někdo o mou identitu připravit. Ale já bych se nechtěla vzdát toho, jaká jsem, jak mluvím. Už jen kvůli blízkým lidem, kteří mě mají právě pro tyto vlastnosti rádi.

Asi máš na mysli negativní komentáře. Musí to být hodně těžké, vyrovnat se s nimi.
Kolikrát si až říkám, jak je někdo schopen se pod tak zlý komentář podepsat. Co se ale týče mé osoby, není to tak hrozné. Vím, že se tohle děje. U celebrit kolikrát čtu daleko horší věci. Když se ale někdo opře do mé rodiny, to mi vadí moc! A umí to hodně zabolet! Je to vrchol zoufalství a já se to snažím nečíst.

andrea4

Zdroj foto: Česká Miss, Lukáš Dvořák

Jde to vůbec?
Je to těžké. První rada zněla, hlavně ať nečteme komentáře. Mně to ale nedalo a jen jsem nakoukla… To jsem asi neměla dělat. Ale už se to celkem uklidnilo. Lidé si asi uvědomili, že je rozhodnuto a nic s tím neudělají. Musí mi dát šanci.

Jak dokážeš ovládat své emoce?
Tak samozřejmě, v soukromí je to trošku jiné, než na veřejnosti. Dokážu emoce krotit, ale když mě něco pobaví, směju se zkrátka na celé kolo. Když mě něco hluboce dojme, pustím slzičku. Záleží i na tom, v jakém jsem rozpoložení. Někdy mě dokáže rozplakat i smutný film, jindy jsem zase za tvrďáka, se kterým nic nehne.

Čtěte také:

Reklama