den.jpg
Foto: MBPFW/Denisa Dovala

Hlavní myšlenkou nové kolekce podzim-zima 2023 od značky Denisa Dovala, za kterou stojí návrhářka Denisa Dovalová, je: „Jako by byla zrozena z hvězd.“ Myšlenka, s kterou si designérka hraje, má však dvojí rovinu. Doslovnou i obraznou.

V tištěných vzorech, které Denisa sama navrhuje, můžeme vidět inspiraci noční oblohou a krásou hvězd. Asymetrické siluety lichotící postavě v kontrastu k pohádkově bohatým volánům z hedvábných materiálů přináší další propojení symboliky hvězd a vesmírných mlhovin s kolekcí.

Kolekce dále obsahuje kabáty z kašmíru, které představují jakýsi návrat na Zem a uzavírají tuto zimní RTW kolekci pro podzim a zimu 2023. Nadčasová kolekce, která v sobě propojuje konceptuální design a seasonless je určena pro ženy 21. století.

O značce

Značka balancuje mezi ready-to-wear kolekcemi a nezávislými kreativními módními projekty. Všechny kousky jsou navrženy a vyrobeny v České republice za dodržení pravidel etické módy. V kolekcích jsou primárně používány přírodní tkaniny. Většina oblečení je ručně šitá. Každý kus je originál. Denisa Dovalová si zakládá na fair trade. Každý kousek jejích produktů vypráví svůj vlastní příběh. Oblečení se zde stává jistým interpretem emocí, myšlenek a postojů.

FotoJetqwe.jpg
Foto: MBPFW/Denisa Dovala

Zdroje: MBPFW, Denisa Dovala, tiskové materiály