Možná už jste také přišla na to, že konvenční kosmetika z drogerií bývá často jen výsledkem velkých marketingových kampaní bez kýženého efektu. Zapomeňte na světovou kosmetiku z billboardů, to pravé zlato pro vaši pleť najdete téměř za domem.
5f06e6fbefbf7obrazek.pngNekupujete jen předraženou vodu?

Naštěstí se čím dál více žen zajímá o složení kosmetiky a vybírá si péči o tělo od výrobců, jejichž název není skloňován každý den v televizi, ale o to větší důraz je u nich kladen právě na poctivé, účinné a šetrné složení. Věděly jste, že většina známých zahraničních kosmetických značek používá při výrobě tělu nepřirozené syntetické látky, a že většinu složení jejich kosmetiky tvoří voda? Voda má přitom na pleť téměř nulový efekt a pouze snižuje náklady na výrobu. A vy určitě nechcete místo účinného krému na vrásky kupovat vodu.

Česká kvalita opět vítězí

Naštěstí se i v našich končinách čím dál více značek snaží jít zdravou, ale přitom účinnou cestou. Ze složení kosmetiky tedy mizí škodlivé látky na bázi ropy, ftaláty či hliník. Byly byste překvapené, kolik máme v tuzemsku výrobců, kteří produkují čistě přírodní kosmetiku a v mnoha případech v organické kvalitě. Slyšely jste už třeba o značce Nobilis Tilia? Rozkvetlá zahrada u jejich výrobny voní pod Vlčí horou v Českém Švýcarsku. Jsou vyhlášeni nejen pro svou čistě přírodní kosmetiku, ale i aromaterapii.


5f06e70b3ca8bobrazek.pngPřírodní kosmetika Nobilis Tilia vzniká v Českém Švýcarsku

Mezi oblíbené produkty Nobilis Tilia patří jejich čistý Jemný mandlový olej, který je vhodný pro dospělé i kojence, pleťová kosmetika i 100% přírodní samoopalovací tělové mléko. Kvalitu a nezávadnost bio kosmetiky Nobilis Tilia dokazují i certifikáty CPK a CPK bio. Jejich historie se píše už od roku 1990 a je proto škoda, že řada žen dává v péči o své tělo i pleť přednost kosmetice, kterou znají jen z pultů drogerií.

Pokud podporujeme české farmáře a koupíme si raději české jablko nežli španělské, proč nepodpořit i výrobce české bio kosmetiky?

Jednu z nejčistších značek bio kosmetiky najdete v Česku

V nedávné době přišla na tuzemský trh i značka Klara Rott. Jedná se o nejčistší bio kosmetiku v Česku, a jednu z nejčistších na světě. Možná už jste unikátní příběh zakladatelky Kláry četly v médiích. Když se Kláře zhoršila pleť, zkoušela různé přípravky od dermatologů, ale žádný jí nepomohl. A tak se začala více zajímat o složení kosmetiky a záhy přišla na to, že je plná neprospěšných chemických látek. Tak se rozhodla vyrábět vlastní přírodní kosmetiku. Začala s několikaletým výzkumem a vývojem ve spolupráci se špičkovými odborníky, které našla v českých výzkumných ústavech i v zahraničí. Bez nich by totiž nevytvořila nic výjimečného.

5f06e724c4091obrazek.pngKlára Rott vyvinula tu nejčistší bio kosmetiku na českém trhu

Klara Rott jak jediný výrobce u nás dělá vlastní vody z rostlin

Klára Rott chtěla přijít se značkou bio kosmetiky, která nejen, že má přírodní složení, ale je i dokonale funkční. Proto vyrábí kosmetické přípravky jinak než ostatní. Zásadní je, že neobsahují vodu. Jako jediná v Česku sama vyrábí vlastní vody z květin, tzv. hydroláty. Tyto hydroláty mají až 50x vyšší koncentraci než je běžné. Dokonce vyvinula i vlastní samokonzervační systém založený na laktobacilech a extraktech z bylin.

Jelikož Klara Rott se na rozdíl od jiných značek nesnaží lahvičky jen naoko zaplnit vodou a snížit tím náklady, její biokosmetika je nabitá aktivními látkami. Celkem jich využívá 120. Proto stačí k péči o pleť opravdu malé množství. Někoho by mohla odradit vyšší cena, ale když si to propočítáte, tato kosmetika vám vydrží opravdu dlouho a hlavně je skutečně účinná. Vodu, chemikálie či alkohol si přece na pleť dávat nechcete, obzvláště když to nemá žádný efekt.

Věda a příroda jde ruku v ruce

Ač jsou všechny složky kosmetiky Klara Rott přírodní a bio, veškerá jejich účinnost je podložena vědeckými výzkumy. Třeba jako účinný vliv kmenových buněk z alpské růže a goji na vyhlazení vrásek a vypnutí pleti. Skvělé reference jsou i na řadu na problematickou pleť a akné. A když přičtete skutečnost, že značka podporuje drobné pěstitele, fair trade přístup a obaly jsou zcela recyklovatelné, není důvod se již po účinné kosmetice rozhlížet za hranicemi.

Nejen výše zmíněné značky, ale i jiné produkty z oblasti té nejlepší přírodní kosmetiky můžete zakoupit na e-shopu NuSpring.cz. Žádný z nabízených produktů neobsahuje chemické látky, což dokazují skvělé recenze.
5f06e6ed335e5obrazek.png

Reklama