Představitelé národů bývalého Československa opět poměří své síly v největším mezinárodním vědomostním testu. Dokáží Slováci obhájit loňské vítězství? Zvítězí tentokrát Češi? Napínavé odvetné utkání uvede česká TV Nova a slovenská TV Markíza v přímém přenosu již v sobotu 10. listopadu ve 20:00 hodin pod názvem ČR : SR Test národa 2007.

 

I letos se mohou diváci obou národů imaginárně vrátit zpět do školních lavic a v odvetném souboji navzájem poměřit své časem zaprášené vědomosti hned z několika odvětví - z přírodních věd, literatury, zeměpisu, dějepisu a umění. Ve studiu bude spolu s diváky opět soutěžit desítka VIP osobností, z nichž pět bude hájit barvy České republiky a pět Slovenska. Českou stranu bude reprezentovat desetibojař Tomáš Dvořák, moderátorka Televizních novin Markéta Fialová, herec Miroslav Etzler, zpěvačka a herečka Daniela Šinkorová a zpěvák Martin Maxa, jenž je původní profesí učitel. Slovensko zastoupí hokejová legenda Jozef Golonka, herečka Marta Sládečková, moderátorka TV Markíza Zlatica Puškárová, zpěvačka a finalistka první řady soutěže Slovensko hledá SuperStar Martina Šindlerová a herec Maroš Kramár. Již tradičně pak oba soutěžní týmy ve studiu podpoří šest zdánlivě nesourodých skupin – zástupci z řad cvičitelů, novinářů, hasičů, starostů, mažoretek a popelářů. Moderace se i letos ujalo již prověřené duo Dalibor Gondík a Adela Banášová.

 

Sledovanost loňského klání představovala výhru pro všechny, kteří se v projektu angažovali. Na Test národa se v listopadu 2006 dívalo 2 372 000 diváků (D 15+). Pořad se tak zařadil mezi desítku nejsledovanějších programů TV Nova roku 2006.

 

„Když jsme se v loňském roce rozhodli pro vysílání česko-slovenského Testu národa, vůbec jsme netušili, jak velký ohlas tento souboj dvou národů u diváků bude mít. Holt jsme hravé a soutěživé národy a příležitostí změřit si své síly máme málo. I toto je jeden z důvodů, proč v letošním roce - přibližně ve stejném termínu - vyhlašujeme slovenské Markíze odvetu. Prohráli jsme, musíme se zkrátka pokusit napravit si reputaci,“ prohlásila s nadsázkou producentka zábavné tvorby TV Nova Mirka Adamová a dodala: „Věříme, že se budou diváci u televizní obrazovky dobře bavit. Pokud prohrajeme, nebudeme smutní, protože za týden si to se Slováky rozdáme ve fotbalu, a tam by nám to mělo jistě vyjít.“

 

Testujete své znalosti s nováckými Testy národa? Jak v nich obvykle dopadáte? Budete sledovat i dnešní ročník? Kdo si myslíte, že vyhraje? Jsou Slováci chytřejší než Češi? Nebo je to naopak?

 

zdroj: archív TV Nova

Reklama