Česko je ve spotřebě kondomů na hlavu o krok pozadu za ostatními evropskými zeměmi. Například ve skandinávských zemích jich průměrně na hlavu použijí až dvakrát více. Přitom AIDS je v ČR na vzestupu. Podle Národní referenční laboratoře přibylo v Česku 122 nakažených AIDS za loňský rok.

Do toho se vložila nová česká firma vyrábějící kondomy a své prezervativy bude v nadcházejících dnech rozdávat. Na ulici věnuje až deset tisíc kondomů zdarma.

„Spojit jsme se s Českou společností AIDS pomoc, která například v Praze bude 1. prosince provozovat infostánek na Václavském náměstí a osvětovou tramvaj, jež bude jezdit po Praze,“ řekl ředitel společnosti BiX Josef Vybranec. Její kondomy budou během dostávat také návštěvníci i v síti kaváren Avion.

„Podle mne si Češi příliš zvykají na hormonální antikoncepci. Ta sice může zabránit neplánovanému otěhotnění, ale v žádném případě je neochrání před nakažlivými pohlavními chorobami. To může spolehlivě učinit jen kvalitní kondom,“ dodal Vybranec.

Zákazníci si mohu zvolit nejen mezi již dnes klasickými druhy s příchutí a vůní, ale mohou odzkoušet i novinky. Například prezervativy, které se během sexu zahřívají, s benzokainem v lubrikantu, tedy znecitlivující látkou pro delší potěšení, se speciálními výčnělky nebo pro ty, které příroda dobře vybavila pro milostný život.

Vadí vám při sexu kondom?

Reklama