Češi jsou podle průzkumu společnosti PROFI CREDIT optimisti. Téměř dvě třetiny z nás věří, že se budou mít v budoucnu lépe než dnes. Horší ekonomickou situaci si připouští jen 18 % obyvatel Česka. Možná i to je důvod, proč si Češi rádi půjčují peníze. Úvěry nejčastěji používáme na bydlení a vybavení domácnosti.

Mezi nejoblíbenější půjčky patří zaměstnanecký úvěr. Ten je určen zaměstnancům, důchodcům a maminkám či otcům na mateřské nebo rodičovské dovolené. Zkrátka těm, kteří potřebují peníze hned, a banka jim finance poskytnout nechce. Zrovna to byl případ paní Kulhánkové z Brna. Nutně potřebovala novou pračku a rekonstrukci koupelny, ale v bance ji odmítli. „Tak jsme se obrátili na PROFI CREDIT. Půjčili jsme si 30 000 korun, peníze nám poslali hned druhý den. Rok jsme spláceli a přeplatili jsme 4 882 korun, což je v pohodě,“ pochvaluje si Irena Kulhánková. Vyhovuje jí i to, že se úvěrová společnost vůbec nezajímala o to, na co chce peníze použít. „Zaměstnanecký úvěr poskytujeme bez poplatku, vyžadujeme minimum dokladů, peníze dostane klient na účet do 24 hodin, peníze může použít na cokoliv.“ popisuje úvěr marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal. Klienti si můžou půjčit 10 000 až 166 000 korun a vybrat si vybrat délku splácení od jednoho roku do čtyř let. Navíc každý, kdo řádně splácí, má automatický nárok na poskytnutí další půjčky. A to ještě v průběhu splácení. Kolik nakonec za půjčku zaplatíte, si můžete velice snadno spočítat na přehledné kalkulačce, kterou najdete na www.proficredit.cz.

Proficredit

Živnostníci si také půjčují stále častěji

Proficredit

Velice oblíbené jsou půjčky od PROFI CREDITu i u podnikatelů. Podnikatelský úvěr je vhodný k nákupu vybavení, strojů a zařízení pro podnikání. Je určený živnostníkům a drobným podnikatelům ke konkrétnímu účelu v podnikání, jako je například modernizace salónu, obchodu nebo nákup profesionálního vybavení. Podnikatelé si můžou půjčit 30 tisíc až 110 tisíc korun a splácet až čtyři roky. „Výhodou pro živnostníky je, že neposuzujeme jejich příjmy, ale obrat. Mají možnost předčasného splacení úvěru, bezplatného odkladu splátek a odpisu úroku z daní,“ říká Ondřej Šmakal. Více na www.proficredit.cz nebo na bezplatné lince 800 166 000.

Proficredit

Reklama