Foto: Shutterstock.com

Z globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad vyplývá, že v uplynulém půlroce se ke změně zaměstnání odhodlala 20,5 % lidí.

Novou práci si nejčastěji hledali ti pracující v chemickém průmyslu, v telekomunikačních a poštovních službách a také v oboru hotelnictví a stravování. Co se týče věkových skupin, nejotevřenější ke změně jsou lidé ve věku 25 až 34 let a dále nejmladší kategorie zaměstnanců ve věku 18 až 24 let.

A jaké jsou hlavní důvody? Předně je to cíl získat lepší podmínky, dále osobní touha po změně a nespokojenost se stávajícím zaměstnavatelem. Zejména pro mladší ročníky ( i když samozřejmě nejen pro ně) nejsou peníze tím jediným ukazatelem.

Mzda, respektive lepší finanční ohodnocení (tedy i benefity), je stále to, co nejčastěji rozhoduje o odchodu ze zaměstnání a přijetí nové pracovní nabídky. Rozpohybovaný trh práce však motivuje lidi ke změně i z jiných důvodů, u mladších generací často třeba jen z touhy po nových zkušenostech a zážitcích, stále více lidí také vyhledává flexibilitu a dobře dostupnou lokalitu,“ komentuje Alžběta Honsová, marketingová manažerka české pobočky společnosti Randstad.

A jak to máte vy? Jak dlouho už pracujete na jednom místě? 

Reklama