as.jpg

Zavřít, otevřít, zavřít, otevřít… Lázně, hotely, hranice. Dá se v takové situaci vůbec něco plánovat?

Jde to jen těžko. Hned při prvním jarním uzavření jsme ale neváhali a začali s rekonstrukcí vnitřního vybavení naší depandance Art Deco Wolker. Urychlili jsme rozšíření wellness a také výměnu výtahů. Vše zhruba za 65 000 000 Kč.
blobid3.jpg
Loňské léto bylo dobré, potěšil nás zvýšený zájem českých hostů, kteří znovuobjevovali Karlovy Vary. Najednou byli všude, a byla to vlastně velice příjemná změna. Podzimní sezóna byla velmi krátká a po říjnovém uzavření jsme ani nevyužili možnost na těch několik málo prosincových dní obnovit provoz.
609a70f595e0bblobid0.jpg
Nyní se chystáme opět otevřít a jsem přesvědčený, že i přes složitou situaci v cestovním ruchu zúročíme všechny investice a zkvalitnění a rozšíření našich služeb. Ostatně lázeňská léčebně rehabilitační péče a ubytování hostů na služebních cestách nejsou nijak omezené. Věřím, že i přes složitou situaci v cestovním ruchu zúročíme všechny investice a zkvalitnění a rozšíření našich služeb. ASTORIA je teď díky 142 nově rekonstruovaným pokojům, novému wellness o rozloze 160 m2, 19 provozům Medical Spa o rozloze skoro 500 m2 nebo nádherné čajovně atraktivním místem k odpočinku, lázeňskému pobytu i poznávací dovolené.
6093ed7b6b262blobid1.jpg

Jsou čeští turisté v něčem jiní?

Rozhodně. Oproti ruské a německé klientele hodně kombinují zdravotní a lázeňské pobyty s výlety a poznáváním. Zahraniční turisté často přijedou na delší dobu, ale prakticky celý pobyt stráví na procedurách. Češi si rádi užívají procedury a relax ve wellness, ale také památky, krásy okolí, turistiku i sporty. Chtějí dovolenou pestřejší a v tom jsou Karlovy Vary perfektní. Od hotelu za pár minut dojdete k lanovce na rozhlednu Diana, kolem které je celá řada turistických tras a stezek. Na větší pěší výlety láká Slavkovský les, unikátem je i chráněná oblast SOOS se sirnými jezírky. Své si tu najdou i milovníci historie a památek, zámek Bečov, klášter Teplá nebo hrad Loket skutečně stojí za návštěvu. A program se dá najít i přímo ve městě, prohlídka Becherovky nebo provozu sklárny Moser je také zážitkem. V plné sezoně probíhají i venkovní koncerty a ve městě se vždy pořádá i celá řada výstav a dalších kulturních akcí.
blobid2.jpg

Jak vidíte letošní sezonu? Je to nadějné nebo spíš máte obavy?

Jsem optimista. Máme velmi pozitivní ohlasy na naše zvelebování hotelu a lidé se už velmi těší, až budou moci zase vyjet. Někteří pojedou k moři, ale velká část Čechů loni objevila kouzlo dovolené u nás a v poznávání českých luhů chtějí pokračovat. Náš kraj je tom navíc v současné době nejlépe, co se týče bezpečnosti – máme nejmenší výskyt Covid-19 v celé republice. Současně si mnoho lidí uvědomilo, jak je zdraví důležité. Hlásí se nám na rekonvalescenci i postcovidoví pacienti a obecně jsou lidé ochotní o zdraví lépe pečovat. A k tomu je lázeňský pobyt ideální. Navíc státní sleva 4000 Kč na lázeňský pobyt v kombinaci s našimi speciálními balíčky umožňuje pořídit si lázeňský pobyt s procedurami za ceny od 5 000 Kč na týden. Takové podmínky tu ještě nikdy nebyly.
609a70f5afaa3blobid1.jpg

Zmínil jste rekonstrukci budovy Wolker, máte i další plány?

Art Deco WOLKER je nádherná historická budova, které se myslím podařilo vrátit její krásu. Celý dům prošel rekonstrukcí a vznikly tak krásné prostorné pokoje s výhledem na kostel Sv. Máří Magdaleny, na morový sloup nebo Tržní kolonádu. Design vybavení kombinuje historické prvky s moderním stylem a myslím, že se to opravdu povedlo.

Kromě rekonstrukce wellness centra spolu s partnerem Carl´s cosmetics dokončujeme i zbrusu nový kosmetický salon, po kterém řada klientek velmi volala. Na kosmetická ošetření se bude používat právě karlovarská kosmetika Carl´s s vřídelní vodou. Hosté tak budou mít na výběr další beauty procedury a také obchod s kvalitní českou kosmetikou.
la2.jpg
V plánu ale máme i větší projekty, rádi bychom obnovili budovu hotelu Bílý lev právě v sousedství Art Deco WOLKER. Bílý lev měl ohromnou historii, byl vyhlášeným lázeňským domem a navštívila ho celá řada významných osobností včetně císaře Franze Josefa nebo skladatele Ference Liszta. Přesto byl na konci 80. let přes velké protesty zbourán, a my bychom rádi na jeho historii navázali a v místě postavili důstojnou lázeňskou budovu. Už jsme začali s geologickým průzkumem podloží a věříme, že se podaří Bílého lva znovu oživit.

6093ed7bb7dbfblobid4.jpg
6093eda5e8ec2obrazek.png

Reklama