Specialista na poli domácích bezdrátových technologií, německý Gigaset, před časem rozšířil svou nabídku o systém ochrany domácností. Pod označením Gigaset Elements uvedl na český trh jednoduché řešení, které zcela přirozeně využívá technologické možnosti dnešních telefonů, kamer a senzorů. Gigaset Elements tvoří základní stanice, ke které připojíte až čtyřicet osm senzorů. Jedná se o dveřní a okenní senzory, snímače pohybu, sirénu (alarm), HD kameru s nočním viděním včetně audio přenosu, od dubna letošního roku pak i G-tag, přívěšek s technologií Bluetooth, který umožňuje nalézt důležité předměty, jako klíče apod.

Všechna zařízení se ovládají přes bezplatnou aplikaci Gigaset Elements na telefonu nebo PC. Potřebujete pouze chytrý telefon a doma pevné internetové připojení. Systém Gigaset Elements pak přináší reálný přehled o tom, co se děje ve vaší domácnosti, když tam nejste. Ve skutečnosti ji můžete mít neustále pod kontrolou. Gigaset Elements jsou součástí projektu Smart Home, který směřuje k bezdrátovému ovládání, kontrole a ochraně domácností a majetku.

Gigaset

„Pět měsíců po uvedení na českých trh a zaváděcích kampaních s telefonním operátorem a e-shopy se ukazuje, že Češi o zabezpečení domácnosti mají zájem, nejlépe se prodávají kamery a senzory pohybu,“ říká Dana Budníková, která vede české zastoupení Gigaset. „Společnost Gigaset má v oblasti ochrany majetku a bezpečnosti další zajímavé plány, nyní můžeme zmínit například další vylepšující prvky- chytrou zásuvku, detektor kouře nebo venkovní kamer, které sortiment Gigaset Elements posunou blíže k vytvoření systému kompletního inteligentního domu,“ dodává ředitelka Gigaset v České republice, Dana Budníková.

Zatímco tradiční alarmy představují poměrně složité a nákladné řešení, systém Gigaset Elements přináší příležitost, jak si snadno a jednoduše zabezpečíte svůj domov sami. Systém Gigaset Elements je možné kombinovat s DECT zařízeními a jejich instalace je velmi snadná. Jakmile se pak ve vašem domě či bytě odehraje něco nestandardního, okamžitě dostanete informaci do vašeho chytrého telefonu.

Gigaset

Z hlediska bezpečnosti jsou nejslabšími místy domů i bytů dveře a okna. Gigaset Elements s tím počítá, a tak jsou jejich základem speciální senzory oken a dveří. Jakmile dojde k jejich otevření v režimu zabezpečení nebo pokud se do nich někdo začne dobývat, senzor skrze základovou stanici ihned odešle informaci do vašeho chytrého telefonu nebo spustí poplašnou sirénu. Dveřní senzor pak doplňují monitory pohybu a HD kamery, díky kterým máte neustále přesný přehled o tom, co se právě teď ve vaší domácnosti děje.

„Pro samotné uživatele má bezpochyby kamera nejviditelnější přidanou hodnotu. Pokud dojde na nejhorší, kamera zachytí lupiče při činu a pomůže s jeho dopadením,” vysvětluje Torsten Velker, ředitel divize Gigaset Home Solutions.

Tříměsíční testovací období

HD kamery s vysokým rozlišením, které jsou neustále zapnuté, podporují noční vidění a audio přenos. V rámci režimu kamery si můžete dokoupit další užitečné funkce, které můžete vyzkoušet v rámci tříměsíčního testovacího období. V exkluzivní plné verzi se při jakémkoliv pohybu, příchodu domů či spuštění alarmu dokonce nahrají videa, která se automaticky přenáší do Gigaset Cloudu.

Smartphone aplikace

Aplikace Gigaset Elements podporuje operační systémy Android a iOS. Do aplikace je možné nahrát vlastní klávesové zkratky pro rychlé vytáčení například policie nebo sousedů. Společnost Gigaset vytvořila i Open API, která umožňuje třetím stranám vyvíjet další software a aplikace.

Gigaset

Napájení a montáž

Základna je vybavena adaptérem 230 V. Senzory se velmi snadno přilepí na dveře či okna, není třeba žádné vrtání, i když je možné senzory v případě potřeby uchytit šrouby. Senzory pohybu mají nástavec na stání, například na polici, nebo na nalepení do rohů. Každý senzor je vybaven vlastními standardními vyměnitelnými baterie. Baterie by měly vydržet dle standardů dva roky. Spotřeba zařízení je velmi nízká, stejně jako u většiny výrobků i Gigaset Elements fungují na základě technologie ECO DECT. Smartphone aplikace obsahuje i indikátor stavu baterií všech zařízení, aby je mohl zákazník v případě potřeby včas vyměnit.

Základní verzí Gigaset Elements je startovací balíček Starter Kit, který obsahuje základnu, senzor pohybu a dveří. Doporučená koncová cena této verze je 5.700 Kč. Jednotlivé senzory lze dokupovat zvlášť za cenu 1.390 Kč/kus a HD kameru za 4.290 Kč.

Společně s domácím internetovým připojením lze Gigaset Elements exkluzivně zakoupit u společnosti O2. Na vybraných prodejních místech je navíc možné si celý systém vyzkoušet. Seznam prodejních míst je uveden na webových stránkách www.o2.cz/bezpecnadomacnost. O2 Guru Vám na přání systém na místě představí. Pokud však narazíte na prodejnu, kde systém ještě nebude nainstalován, O2 Guru Vám předvede aplikaci a oddemonstruje připojení na Gigaset kameru, která přenáší výhled z centrály společnosti Gigaset v ČR. Seznam prodejen je pravidelně aktualizován.

Gigaset

Reklama