Žluté trabanty cestovatele Dana Přibáně a jeho týmu se opět vydají na dalekou cestu, tentokrát napříč Tichomořím. Aby posádka získala peníze, když sponzoři nejevili zájem, poprosila o pomoc své české fanoušky. A světe div se, lidé poslali na její účet během 48 hodin přes milion korun! Každý ze „sponzorů“ tak získal šanci být na cestě s nimi. Alespoň tedy částečně, prostřednictvím podpisu na žluté kapotě jejich vozítek.

Expedice proti blbé náladě, jak si partička nadšenců říká, projela se 2 trabanty, 1 maluchem a 1 jawou už Afriku a Jižní Ameriku. Možná jste také viděli jejich dokument Trabantem až na konec světa, který se minulý rok objevil v kinech. Nyní, pro cestu do Austrálie, sestavili tým snů, který dokazuje, že cesty jsou z 90 % o odhodlání a z 10 % o odvaze. Tým, jehož nejslabším a nejsilnějším článkem jsou dva vozíčkáři v trabantu s ručním řízením.

„Chceme udělat film o tom, že nemusíte být velcí, dokonalí a zdraví, abyste dokázali velké věci. Film o cestě lidí, kterým by neměl nikdo za zlé, kdyby zůstali sedět doma. Film o tom, že většinu překážek má člověk ve své hlavě,“ říká Dan Přibáň.

Reklama