5fbbcf1d7792eobrazek.jpg

Raketový start a velká míra solidarity

Jednoduchá myšlenka dvou zakladatelek, Jany Kuntošové a Hanky Šormové, “Kupte letos na Vánoce alespoň jeden dárek od českého výrobce a tím šiřte trojnásobnou radost (pro obdarovaného, pro tvůrce i zprostředkovatele – kupujícího).”, zvedla ze židle už desítky tisíc zájemců. Vznikla FB skupina, která nečekaně, během několika málo dnů, sdružila takové množství lidí, že se musela pozvolně měnit. Projekt se z čistě virtuálního vánočního jarmarku ve FB skupině přesouvá na další platformy, včetně webu Darujeme české Vánoce, a nabízí přehledný a pestrý seznam krásných a originálních dárků.

Nejde však jen o pasivní katalog, zakladatelky a jejich tým dobrovolníků začali vymýšlet různé aktivity pro prodávající a nakupující. Jednou z aktivit je například velký online adventní kalendář českých tvůrců, který každý den otevírá okénka a lidem přináší nejrůznější slevy, akce a dárky od samotných výrobců. Věříme, že virtuální tržiště i “předčasný” adventní kalendář přinesou i vám trochu té vánoční atmosféry do domova. Kupujme letos hezky česky a šiřme radost kolem sebe i v této podivné době.
5fbd10b4a1238obrazek.jpg
Dárečky pro děti, kosmetika či bambusové kalhotky

Vybírat je opravdu z čeho a určitě neplatí, že český, ručně vyráběný výrobek, musí zruinovat vaši peněženku. Nahlédněte do katalogu na webu, nebo se přidejte do FB skupiny, a hledejte, poptávejte dárky, které budou originální, voňavé a plné poctivé energie. Dárky přes oblečení, dekorace, kosmetiku, až po dětské hračky.

Redakci zaujalo…
5fbbce67a60e0obrazek.jpg

Dekorace do bytu a dárky pro ty nejmenší nabízí značka Mimiwolf. Potěšit své blízké můžete personalizovanými plakáty, či milníkovými kartičkami, které pomáhají osobitým způsobem zachovat důležité momenty s miminkem. Spolu s nimi vyfotíte dětičky při prvním jídle, zachytíte jejich oblíbenou polohu při spánku, nebo si zaznamenáte měsíc po měsíci, jak krásně rostou. Koukněte pod okénko kalendáře 22. 11. a nákupy budou o něco veselejší.
5fbbce90b2289obrazek.jpg
Starší děti potěšíte magnetickými vědomostními sadami z Tuláčkova světa. Pomocí map a velké sady barevných magnetů si děti postaví vlastní svět, zahrají jednu z mnoha her této sady a tím se zábavnou formou učí poznatky o světě, ve kterém žijí. Na výběr jsou sady o Evropě a České republice.

S láskou ke svému řemeslu tvoří Mila Zatloukalová již 30 let. Zachovává tak poslední zbytky tradice pletení ze slámy v naší zemi. Sama si seče kosou na poli slámu, aby z ní pak ručně pletla bohaté vánoční slaměné ozdoby, případně jiné tradiční dekorace. Zachraňuje také historické postupy v pletení z lýka, kdy pod jejími rukami vznikají praktické ošatky, vhodné třeba na kynutí chleba, nebo jako dekorace do moderních i přírodně zařízených domovů. www.slaskoukremeslu.cz
5fbd10c831195obrazek.jpg
Oko ženy potěší originální módní kousky La déesse od české návrhářky Lenky Hartové. Při navrhování se Lenka vždy řídí tím, jaký pocit nebo nálada, by daný model měl vyjadřovat. Lépe řečeno, jak by se měla žena v modelu cítit. Volnost, pohodlí, elegance, vyzývavost, sebevědomí... A především, šije ve všech velikostech a tvarech! Univerzálním dárkem může být například pončo, které lze použít stejně dobře jako nákrčník nebo doplněk při zakrytí kojení.
5fbbcedac0fe0obrazek.jpg
Zajímavým kouskem jsou také bambusové kalhotky z Maia shop. Jsou velmi hebké, prodyšné a odvádí vlhkost až 4x více než bavlna. Bambus je přirozeně antibakteriální a nabízí dlouhou životnost.
5fbbcef94198eobrazek.jpg
Městský batoh si u Tadelly mohou vybrat jak dámy a pánové, tak i děti. Ať už se chystáte na kafe a batoh potřebujete jen na pár drobností, anebo se balíte na výlet, z této nabídky si určitě vyberete. A pro dámy, kterým je i nejmenší batoh moc velký, Tadella nabízí také kabelky.
5fbd108044907obrazek.jpg