řidička

V dnešní době lidé tráví na cestách mnoho času, auto se téměř stává jejich druhým domovem. V období letních cest, výletů a dovolených to platí více než jindy. Dle nedávného průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost MARS* do této skupiny patří i Češi a přes 70 % českých řidičů si jízdu v autě užívá. Téměř 70 % dokonce jezdí nejraději na dovolenou právě autem. Na svých cestách rádi sázejí na vlastní dovednosti i sebejistotu a k orientaci například s oblibou používají mapu (50 %). Dorazit do cíle svěží, s jistotou a v pohodě jim napomáhají příjemné maličkosti, jako je žvýkačka bez cukru. Na cestách ale řidiči narážejí i na překážky – a nepřítelem jsou si většinou oni sami: Mezi nejčastější věci, které dokáží řízení znepříjemnit, ovlivnit pozornost i sebedůvěru za volantem, patří vlastní vnitřní pocity – únava, stres, spěch, nejistota anebo pocit nekomfortu. Pocit sebejistoty za volantem přitom při svých cestách oceňuje téměř 90 % českých řidičů a třeba právě žvýkačka bez cukru, jejíž žvýkání přispívá k dobrému pocitu a dodává celkový pocit svěžesti, k němu může napomoci.

Především v tomto letním období a čase dovolených, kdy Češi míří do vzdálených destinací jako Chorvatsko nebo Itálie, chtějí dorazit do cíle s co nejlepším pocitem a úsměvem, s nímž okamžitě můžou zahájit skvělé prázdniny.

V létě, kdy je na silnicích velmi hustý provoz, může snadno dojít ke ztrátě jistoty za volantem – průzkum potvrdil, že téměř 70 % dotázaných rozladí ostatní bezohlední řidiči, přes 50 % znepokojuje nepříznivý stav vozovky, počasí, anebo kolony. Všechny tyto vnější faktory u  řidičů vyvolávají stres a vnitřní nekomfrot, kterému velmi často musí čelit až polovina z nich. Navrátit zpět dobrý pocit za volantem navzdory ne úplně ideálním podmínkám, aby dojeli do svého cíle svěží, s úsměvem a sebevědomím, mohou pomoci žvýkačky bez cukru.

řidička

Potvrzuje to i dopravní psycholožka PhDr. Lucie Skalíková: „Na silnicích vítáme každého pomocníka, který zvýší bezpečnost na cestách.  Žvýkání přináší díky stimulaci svalové činnosti řadu povzbudivých efektů: Můžeme pozorovat zvýšenou schopnost koncentrace, zrychluje se krevní oběh, prokrvují se lépe tkáně, mozek dostává větší přísun kyslíku. Kromě těchto prokazatelně pozitivních účinků má žvýkání vliv i na celkovou pohodu řidiče,“ uvádí PhDr. Lucie Skalíková a ještě dodává: „Žvýkačka bez cukru je neocenitelným pomocníkem pro významnou skupinu řidičů, kteří neustále potřebují dělat další věci, protože mají pocit, že řízení nevyžaduje jejich plnou pozornost. Vědecké studie dokazují, že žvýkání žvýkaček pomáhá lépe se vyrovnat se stresovou zátěží.  Pokud se cítíme příjemně a svěží, a to je pocit, který žvýkačka přináší, ztrácí se únava.“

řidičkaZnačka Orbit v letošním roce navíc představila novinku v podobě Orbit  Bubblemint v praktické dóze se 46 ks dražé, jako stvořenou pro cestování autem. Typická a velmi oblíbená příchuť žvýkaček bez cukru nejen že zajistí svěží pocit v ústech, je ale také jednoduchým prostředkem pro získání krásného a zdravého úsměvu a s ním spojeného sebevědomí se usmívat během cesty i v cíli.

V případě, že řidiči dochází elán a potřebuje jakoukoliv náročnou chvilku překonat, dostat se na jinou vlnu a zdárně dojet do cíle, je ideální sáhnout po intenzivní chuti žvýkaček bez cukru Airwaves. Doslova „nakopnou“ a umožní užít si jízdu naplno. Se žvýkačkami Airwaves přichází maximální osvěžení a energie překonat všechny nástrahy všedního dne, navíc s balením se 46 ks dražé v dóze ideálním právě do auta bude možnost „nakopnutí“ kdykoliv během cesty, ať už jedete kamkoliv.

Pro zábavnou jízdu a skvělý pocit, jenž získáte ze žvýkání žvýkaček bez cukru, nezapomeňte povýšit dózu se žvýkačkami Orbit či Airwaves na nepovinnou výbavu vozidla pro pohodlí, komfort, potěšení z jízdy i svěží pocit a sebedůvěru v cíli. Šťastnou cestu!

Reklama