Dubaj-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

„Kapacity na valentýnský termín se pomalu plní, evidujeme meziroční nárůst o 20 procent. Pokud chcete také vyrazit, je dobré počítat s tím, že zájem bude ještě růst a řada cestovatelů si zájezd pořídí až těsně před odletem nebo odjezdem,“ popisuje Andrea Řezníčková, mluvčí cestovní agentury Invia. „Nejčastěji Češi cestují za teplem, ale také na lyže nebo do termálních lázní,“ doplňuje.

Valentýn v Dubaji je hit

Největší zájem je podle ní o dovolenou v Egyptě. „Velký nárůst, a to 60 procent oproti minulému roku, vidíme u Spojených arabských emirátů,“ říká Řezníčková. Na třetím místě jsou Kanárské ostrovy, kam chce 11 procent, 9 procent bude cestovat po Česku, shodně po 8 procentech jede raději než do tepla pořádně si zalyžovat do Rakouska nebo Itálie. Následuje Dominikánská republika a Zanzibar po 5 procentech. Oblíbené jsou také maďarské lázně.

Egypt-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Pokud byste hledali ještě nějakou další exotickou destinaci, která je otevřená turistům, můžete zkusit třeba Mauricius, Kostariku, Srí Lanku nebo Seychely. Sázkou na jistotu ve valentýnském období vždy bývaly prodloužené víkendy v některé z evropských metropolí.

Loni tato možnost téměř vymizela, protože ještě nebylo očkování a utrácet za drahé testy kvůli pár dnům se lidem nechtělo. Letos se taková možnost už zase nabízí – s očkováním nebo po prodělané nemoci můžete například do Paříže, jen test vám může stačit při cestě do Barcelony, přísná opatření a karanténu po příjezdu zrušil také Londýn.

londyn.jpg
Foto: Shutterstock

Nakupují ženy

Na valentýnských cestách převažuje letecká doprava (70 procent) a nejčastěji se létá na osmidenní zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu s all inclusive službami. V 60 procentech zájezdy nakupují ženy, čtyřicátnice.

Zdroj: Tiskové materiály Invia, Andrea Řezníčková

Reklama